Córka właściciela kablówki dostała pracę w tutejszej telewizji

Córka właściciela kablówki dostała pracę w tutejszej telewizji
fot. Krzysztof Gwizdała Alicja Burchardt, córka Leszka Burchardta, właściciela sieci kablowej w Bolesławcu, dostała pracę w bolesławieckiej telewizji. Od października będzie kierować pracami redakcji.

Aż dwa razy w ciągu kilku miesięcy prezes Telewizji Lokalnej „Azart-Sat”, Krzysztof Błażejczyk zmieniał redaktora naczelnego. W marcu tego roku odebrał stanowisko Bogdanowi Mazurkiewiczowi, powierzył je Dariuszowi Filistyńskiemu, po czym po kilku miesiącach zatrudnił Alicję Burchardt.

Przypomnijmy, że Bogdan Mazurkiewicz dostał pracę po tym, jak Piotr Roman wygrał swoje pierwsze wybory prezydenckie. Mazurkiewicz pomagał Romanowi w kampanii wyborczej. W 2006 roku w wyborach pomagał już Dariusz Filistyński. W marcu 2007 roku dostał stanowisko redaktora naczelnego i zastąpił Mazurkiewicza. Teraz nastąpiła kolejna zmiana i redaktorem naczelnym została córka właściciela kablówki.

Alicja Burchardt mieszka w Jeleniej Górze i jest absolwentką tamtejszego Kolegium Karkonoskiego. Nie ma tytułu magistra. Przez wiele lat była współpracownikiem telewizji w Jeleniej Górze.

Telewizja Lokalna „Azart-Sat” jest spółką. Większość udziałów ma właściciel kablówki Leszek Burchardt, 40 procent należy do miasta. Telewizja co roku otrzymuje dziesiątki tysięcy złotych z miejskiej kasy. Telewizja często pokazuje prezydenta Piotra Romana.

(informacja TV Azart-Sat/ Borg)