BTS Elektros: Gwardia Wrocław pokonana, historyczne zwycięstwo „Elektrycznych”

BTS Elektros
istotne.pl 183 bts bolesławiec

Za nami mecz Gwardia Wrocław vs BTS Elektros. „Elektryczni” znowu zaczęli znakomicie, wygrywając z siatkarzami ze stolicy Dolnego Śląska pierwszego seta do 21. Wrocławianie przez większość pierwszej odsłony utrzymywali kilkupunktową przewagę, ale „Elektrycznym” udało się doprowadzić do stanu 18:18. W końcówce zaś skuteczniejsza okazała się ekipa z Miasta Ceramiki.

Klątwa drugiego seta została przełamana! W tej odsłonie drużyna gości ponownie pokonała team gospodarzy do 21. Niestety, trzecia partia padła łupem gwardzistów. Bolesławianom nie udało się utrzymać wysokiej przewagi. Rywale doszli „Elektrycznych” i wygrali tego seta na przewagi do 24.

Czwarty set znów dla bolesławian (do 22)! Pierwsze zwycięstwo „Elektrycznych” w rozgrywkach drugoligowych, i to w spotkaniu na wyjeździe z samą Gwardią Wrocław, stało się faktem. Tydzień temu, po meczu BTS Elektros vs Sobieski Żagań, prezes Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego Jacek Łuczkowski powiedział: – Czwarty mecz z rzędu zaczynamy od wygranego seta. To pokazuje, że w tym zespole drzemie potencjał. Tyle że jak tlenu potrzebujemy zwycięstwa. I to nie jest to kwestia umiejętności, bo skoro w czwartym spotkaniu z kolei – obojętnie, czy gramy z zespołem z dolnej części tabeli, czy z liderem – wygrywamy pierwszą odsłonę, to znaczy, że nie odstajemy. Nie jesteśmy gorsi od pozostałych drugoligowych ekip. Potrzebujemy meczu na przełamanie.

I tak się właśnie stało. Dzięki temu zwycięstwu bolesławianie awansują w tabeli grupy czwartej II ligi z pozycji dziewiątej na siódmą. Teraz może być już tylko lepiej! W przyszłą sobotę „Elektryczni” rozegrają mecz na własnym parkiecie. Po siatkarzach ze stolicy Dolnego Śląska nadszedł czas na pierwsze starcie z ekipą ze stolicy Wielkopolski – AZS UAM Poznań.