BTS Elektros vs Sobieski Żagań 1:3

istotne.pl 0 bts bolesławiec

W sobotę 22 października siatkarze BTS Elektros Bolesławiec podjęli lidera tabeli czwartej grupy II ligi – Sobieskiego Żagań. Gospodarze zaczęli znakomicie, pewnie wygrywając pierwszą partię do 21. W drugim secie jednak lepsi okazali się goście, którzy w pewnym momencie wyszli na 9-punktowe prowadzenie (20:11). „Elektrycznym”, mimo ambitnej walki, nie udało się odrobić strat i ta odsłona padła łupem żaganian (do 17).

Trzeci set to walka punkt za punkt. „Elektryczni” mieli już kilkupunktowe prowadzenie. Niestety, w końcówce ponownie lepsi byli zawodnicy Sobieskiego, którzy wygrali tę partię do 22. Bolesławianie mieli szansę na doprowadzenie do tie-breaka, ale rywale znów odskoczyli ekipie z Miasta Ceramiki i zwyciężyli w czwartej odsłonie 25:21, a w całym meczu 3:1.

– W pierwszym secie napędziliśmy siatkarzom Sobieskiego Żagań strachu – mówi „ii” Jacek Łuczkowski, szef Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego. – Czwarty mecz z rzędu BTS Elektros zaczyna od wygranego seta. To pokazuje, że w tym zespole drzemie potencjał. Tyle że jak tlenu potrzebujemy zwycięstwa. I to nie jest to kwestia umiejętności, bo skoro w czwartym spotkaniu z kolei – obojętnie, czy gramy z zespołem z dolnej części tabeli, czy z liderem – wygrywamy pierwszą odsłonę, to znaczy, że nie odstajemy. Nie jesteśmy gorsi od pozostałych drugoligowych ekip. Potrzebujemy meczu na przełamanie.

Jak podkreśla prezes BTS-u, każdy mecz to dla „Elektrycznych” nowe doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. – Wszystko przed nami. Poziom w grupie jest bardzo wyrównany. Nasz cel, utrzymanie się w II lidze, jest realny – dodaje Jacek Łuczkowski. – Trzeba pochwalić zespół za wolę walki. Mimo pewnych trudności, jakie mamy jako beniaminek, nie jesteśmy chłopcem do bicia.

BTS Elektros: Mateusz Świerzewski, Wojciech Nitecki, Artur Sławnikowski, Piotr Filistyński, Damian Śliwiński, Dariusz Tkaczuk, Filip Michalewski, Jakub Koncewicz, Łukasz Mesjasz, Wojciech Marcinkiewicz, Paweł Kozłowski, Kamil Razik i Tomasz Włoszczyński.

WKS Sobieski Żagań: Artur Sułczyński, Paweł Pełka, Paweł Toch, Seweryn Smętek, Alan Goltz, Adrian Milczarek, Paweł Skibicki, Michał Majewski, Michał Trzmiel, Patryk Bogdanowicz, Piotr Sajdak, Damian Siuta, Kamil Kulczycki i Rafał Bareta.

W przerwach między setami wystąpiły tancerki z grupy Canon z BOK-MCC, podopieczne Katarzyny Tomczyk-Jakubowskiej. Co więcej, w trakcie spotkania prezes BTS-u nagrodził laureatkę konkursu na plakat zapowiadający mecz „Elektrycznych” – Emilię Kucharską z Zespołu Szkół Elektronicznych.