Chinka, Hindus i Ekwadorczyk w Zespole Szkół w Bolesławcu

Chinka, Hindus i Ekwadorczyk w Zespole Szkół w Bolesławcu
fot. Powiat Bolesławiecki W szkole do najbliższego piątku gościć będzie troje studentów z zagranicy: Chandan Aurora z Indii, Jonathan Toledo z Ekwadoru i Yucen Sun z Chin.
istotne.pl edukacja, wymiana, zsoiz bolesławiec

– Tradycją Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu jest przyjmowanie studentów uczestniczących w projekcie AIESEC – mówią powiatowi urzędnicy. Do 20 stycznia szkoła gościć będzie troje studentów. W tym roku do ZSOiZ przyjechali: Chandan Aurora z Indii, Jonathan Toledo z Ekwadoru i Yucen Sun z Chin.

Młodzi ludzie przez tydzień prowadzą zajęcia z uczniami szkoły; opowiadają im o swoich krajach. Dzięki temu uczniowie ZSOiZ mają możliwość nie tylko poznawać w ciekawy sposób nowe kraje, ale także szlifować swoją znajomość języka angielskiego. Studenci uczestniczący w projekcie również dużo dowiadują się o Polsce i poznają nasz kraj z innej strony.

Studenci mieli też okazję zwiedzić nasze miasto. Jonathan po raz pierwszy w życiu zobaczył śnieg, Chandan właśnie w Bolesławcu poznał trudną technikę jazdy na łyżwach, a Yucen odkryła ciekawe miejsca. Ta wizyta z pewnością zostanie na długo w pamięci zarówno gości, jak i bolesławieckich uczniów.

AIESEC to największa na świecie niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym, która rozwija w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w projektach wspierających realizację wymian międzynarodowych.