Gdańska–Śluzowa: jedno z najtrudniejszych skrzyżowań w Bolesławcu

Gdańska–Śluzowa: jedno z najtrudniejszych skrzyżowań w Bolesławcu
fot. Czytelnik Jak się okazuje, część kierowców nadal ma problem ze skrzyżowaniem równorzędnym Gdańska–Śluzowa w Bolesławcu.
istotne.pl gdańska, skrzyżowanie, word bolesławiec, ul. śluzowa

Dwa lata temu pisaliśmy, że na wniosek jeleniogórskiego WORD-u w styczniu 2014 r. w trzech miejscach Bolesławca zmieniono organizację ruchu. Największa zmiana dotyczyła skrzyżowania ulic Gdańskiej i Śluzowej. Wprowadzono tam skrzyżowanie równorzędne.

W maju 2014 r. Hemi napisał na naszym forum:

Do jasnej cholery, patrzcie na znaki, jakie tam są! Obecnie jest to skrzyżowanie równorzędne. Dlaczego zakładam temat? Jadę od Śluzowej, skręcam w lewo i mało dzwona nie zaliczyłem z pewną panią, która na pewniaka jechała Gdańską :( Trąbnąłem, to dostałem w odpowiedzi środkowy palec... Wracam Gdańską od basenów, dojeżdżam do skrzyżowania i wiem, że ci z prawej maja pierwszeństwo, ale stoi niewiasta w Audi i czeka... Zatrzymałem się, przepuszczam (bo, do jasnej cholery, ma pierwszeństwo), a ona nie wie, co robić!

Skrzyżowanie Gdańska–Śluzowa w BolesławcuSkrzyżowanie Gdańska–Śluzowa w Bolesławcufot. Czytelnik

I dodał: – Na skrzyżowaniu Gdańska/Śluzowa jest ten znak, czyli osoba z prawej ma pierwszeństwo! Jeżdżę tam często i szlag mnie trafia.

Co ciekawe, dostajemy sygnały, że to skrzyżowanie nadal sprawia niektórym kierowcom kłopot. Bywa, że auta nadjeżdżają z czterech stron i wszyscy kierujący po prostu zatrzymują się, bo nie wiedzą, kto ma ruszyć pierwszy. W takim przypadku ktoś jednak musi się na to zdecydować. Tyle że jeśli mamy wolne po prawej, to się nie powinniśmy się zatrzymywać, tylko jechać, bo to my mamy pierwszeństwo.

Często zdarzają Wam się tego typu sytuacje na skrzyżowaniu Gdańska–Śluzowa? Zapraszamy do dyskusji.