Ceramika Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” w Muzeum Ceramiki

Ceramika Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” w Muzeum Ceramiki
fot. Z.C. Bolesławiec W sobotę, 20 sierpnia, w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu uroczyście otwarto wystawę Stowarzyszenia Gmin Ceramicznych Rzeczypospolitej Polskiej „Z bolesławieckiej gliny.”
istotne.pl muzeum ceramiki, święto ceramiki, zc bolesławiec

Nie mogło na wystawie zabraknąć największej i najstarszej firmy ceramicznej w Bolesławcu, czyli Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”. W Muzeum można oglądać prace Janiny Bany-Kozłowskiej, Barbary Kozłowskiej-Trojnar, Danuty Amborskiej, Małgorzaty Szewc, Aleksandry Pierzchalskiej, Joanny Szymańskiej i Ewy Pięty.

Wystawie towarzyszy bogaty katalog prezentujący producentów ceramiki z Bolesławca i okolic. Na czołowym miejscu znajduje się bogato ilustrowana prezentacja historii, tradycji, sukcesów i naczyń z Z.C. „Bolesławiec”.

- Dla nas wydanie tej publikacji i udział w tym przedsięwzięciu Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec” jest rzeczą niezwykle cenną - powiedziała dyrektor Muzeum Ceramiki, Anna Bober-Tubaj. - A to dlatego, że wystawa, jak wszystko, przemija, natomiast książka, publikacja w języku włoskim, angielskim i polskim, przez wiele lat będzie cieszyć nie tylko turystów, ale i wszystkich miłośników ceramiki.

Wystawę można oglądać w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza od 13 do 30 października, od wtorku do soboty w godzinach 10:00-16:00, w niedziele od 11:00 do 16:00. Potem ekspozycja trafi do Włoch.

Aby śledzić na bieżąco wydarzenia z życia Zakładów Ceramicznych „Bolesławiec”, polub profil firmy na Facebooku.

Informacja zlecona