Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” prezentują najciekawsze nowe wzory

Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” prezentują najciekawsze nowe wzory
fot. Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” Wystawa czynna do niedzieli 21 sierpnia prezentuje najciekawsze nowe wzory największych bolesławieckich producentów ceramiki. Wśród nich nie mogło zabraknąć firmy o najdłuższej powojennej historii – Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”.
istotne.pl ceramika, wystawa, wiesław ogrodnik, zc bolesławiec, bok - mcc

Ujęte w postać naczyń nowe dekoracje i kształty autorstwa Janiny Bany-Kozłowskiej, Barbary Kozłowskiej-Trojnar, Danuty Amborskiej i Iwony Pieli można od czwartku oglądać w galerii „małej Białej” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Wystawa czynna do niedzieli 21 sierpnia prezentuje najciekawsze nowe wzory największych bolesławieckich producentów ceramiki. Wśród nich nie mogło zabraknąć firmy o najdłuższej powojennej historii – Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”.

– Przygotowaliśmy na tę wystawę dwie kolekcje – mówi Wiesław Ogrodnik, Prezes Zarządu ZC „BOLESŁAWIEC”. – Pierwsza z nich była prezentowa na targach Ambiente we Frankfurcie i uzyskała tam bardzo dobre recenzje, a rynek odpowiedział bardzo dużymi zamówieniami. Druga kolekcja jest premierą utrzymaną w klimacie wiosennym i mam nadzieję, że ona również spotka się z entuzjastycznymi reakcjami rynku. Pokazujemy tutaj to co mamy najnowsze i najciekawsze. Zapraszamy do Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” nie tylko podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki, ale także po nim. Każdy znajdzie w naszej ofercie coś, co może go zainteresować i zachwycić.

Kolekcja prezentowanych na ekspozycji Zakładów garnków, półmisków, salaterek i sztućców przeznaczona jest zarówno do gastronomii, jak i do codziennego użytku. Są to naczynia, w których można nie tylko przygotować potrawy, ale również podgrzewać, zapiekać w piekarniku i serwować na stół. Formy naczyń oparte są na nowoczesnej linii geometrycznej prostokątów, owali i walców.

Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem a produkty oglądano z uwagą. Na wernisażu pojawiły się także „Zdobinki” z ZC „BOLESŁAWIEC”.

informacja zlecona