Dlaczego Marek Łętowski nie chce być dyrektorem MDK?

Dlaczego Marek Łętowski nie chce być dyrektorem MDK?
fot. Gerard Augustyn Nikt nie zgłosił się na konkurs organizowany na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu. Jego dotychczasowy dyrektor też nie złożył oferty.
istotne.pl dariusz kwaśniewski, mdk bolesławiec, marek łetowski

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu ogłoszono w połowie maja. Nikt nie zgłosił się do konkursu, termin upłynął 3 czerwca 2015.

Dotychczasowy dyrektor zdecydowanie nie chce być nim dłużej, chce być nauczycielem i sam czeka na dobrego szefa MDK. Najlepszej – jak mówi – tego typu placówki na Dolnym Śląsku.

– Pięć lat temu Zarząd Rady Powiatu wynajął mnie do zrealizowania określonych zadań – mówi Marek Łętowski. – Trzeba było przeprowadzić reorganizację Młodzieżowego Domu Kultury, zmniejszyć ilość etatów i dostosować ofertę do działań w teatrze bez dodatkowych nauczycieli. Wywiązałem się z tych zadań i zostawiam placówkę w jak najlepszym stanie. Chcę się zająć teraz tym, co robię najlepiej i co sprawia mi przyjemność: uczeniem dzieciaków. Chcę dodać, że powiat bardzo pomógł MDK, takich placówek zostało na Dolnym Śląsku jedenaście. Działalność MDK w Bolesławcu została oceniona na bardzo dobrze i dobrze. To jest dobre miejsce dla kreatywnych ludzi – dodaje były dyrektor placówki.

Starosta i najwyższy przełożony również chwali dyrektora Łętowskiego i zamierza go namawiać, by dalej zarządzał MDK.

– Marek jest bardzo dobrym szefem, też jestem zaskoczony tą sytuacją – mówi Dariusz Kwaśniewski. – Marek Łętowski poprosił niedawno o ocenę, którą wystawiliśmy mu z Kuratorium Oświaty w trybie pilnym. Byłem przekonany, że wiązało się to z przystąpieniem do konkursu. Ta ocena jest wyróżniająca. Nikogo innego nie mamy i nie szykujemy. W tej chwili dyrektor jest na urlopie i nie chcę mu w nim przeszkadzać. Kiedy wróci, będę z nim rozmawiał. Zależy mi na nim i chcę by dalej pełnił tę funkcję. W kwestii formalnej Zarząd Powiatu może powołać pełniącego obowiązki dyrektora na 10 miesięcy. I mogę tę funkcję powierzyć Markowi Łętowskiemu – dodaje starosta.

Jak wy odbieracie tę sytuację? Jak oceniacie działalność MDK? Swoją opinię możecie wyrazić w komentarzch pod artykułem.