Gmina Lubin ponownie z prestiżowym tytułem „Euro-Gmina” za działania w zakresie edukacji i oświaty

Ludzie
fot. Gmina Lubin Już drugi raz w ciągu ostatnich jedenastu miesięcy Gmina Lubin została uhonorowana prestiżowym tytułem „Euro-Gmina”, poprzednio za działania w zakresie pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych, obecnie zaś jako lider edukacji.
istotne.pl 0 nagroda, plebiscyt, gmina lubin, miasto lubin

Reklama

19 listopada 2014 r. wójt Gminy Lubin Irena Rogowska z rąk wicewojewody dolnośląskiej Ewy Mańkowskiej oraz sekretarza Województwa Dolnośląskiego Lilli Jaroń odebrała statuetkę i certyfikat „Euro-Gmina”.

Gala plebiscytu „Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner” odbyła się w sali koncertowej Polskiego Radia we Wrocławiu. Kapituła konkursu, w skład której weszli m.in. wicemarszałek dolnośląski Jerzy Tutaj, doradca wojewody oraz przedstawiciele mediów, oceniła, że Gmina Lubin spełnia wymagania najlepszych gmin Unii Europejskiej – tym razem jako niekwestionowany lider edukacji w regionie. Nagrodzone zostały te jednostki samorządu terytorialnego, które uznane zostały za wzorowe pod względem zarządzania w określonych kategoriach. Kolejny już certyfikat europejski, oprócz niewątpliwego prestiżu, daje Gminie Lubin prawo używania tytułu „Euro-Gmina” przez najbliższe trzy lata.

Irena Rogowska: – Jestem ogromnie usatysfakcjonowana, że nasz wspólny wieloletni wysiłek został dostrzeżony i doceniony przez kapitułę konkursu. Szczególnie cieszy, że Gmina Lubin została uhonorowana po raz wtóry, i to w tak ważnej dziedzinie, jaką jest edukacja. To mieszkańcy Gminy Lubin są beneficjentami naszej pracy. Wspólnie zbieramy owoce naszego wysiłku: budujemy i otwieramy przedszkola, nowe szkoły, nowoczesne obiekty sportowe i świetlice wiejskie. Od lat inwestujemy w coś, co nie da się przeliczyć na żadne pieniądze: wiedzę, umiejętności i kompetencje młodego pokolenia. Cieszy, że niezależne i obiektywne instytucje potrafią docenić i nagrodzić nie tylko duże metropolie, ale i gminę wiejską, taka jak nasza.

Gmina Lubin/ii

Reklama