Kilkaset kolorowych motocykli Honda na bolesławieckim Rynku

Kilkaset kolorowych motocykli Honda na bolesławieckim Rynku
fot. MZ Właściciele legendarnych maszyn Honda Gold Wing z dumą przejechali przez centrum miasta. Motocykliści zatrzymali się na bolesławieckim Rynku.
istotne.pl parada, motocykl, honda

Nie lada gratka czekała w piątkowy wieczór wielbicieli stylowych, jedno- i dwuśladowych maszyn. Kilkuset miłośników legendarnego już motocykla Hondy Gold Wing spotkało się w piątek (17 lipca) w Bolesławcu.

Motocykliści z nieskrywaną dumą zaprezentowali swoje maszyny w międzynarodowej paradzie. Pasjonaci Hondy przyjechali m.in. z Niemiec, Rosji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i oczywiście z Polski. Pomruki sliników i świetlne ozdoby zachwyciły bolesławian.

Parada motocykli zatrzymała się w Rynku. Oprócz Hond bolesławianie mogli obejrzeć motocykle używane przez Niemców podczas II wojny światowej. Wojenne maszyny można było podziwiać na zielonym skwerze niedaleko bazyliki.

Jak podaje Wikipedia: Honda Gold Wing (lub Goldwing), to motocykl turystyczny. Został zaprezentowany w 1975 roku i stał się popularnym modelem w Północnej Ameryce, Zachodniej Europie i Australii. Począwszy od 1975 roku silnik przechodził modyfikacje z czterocylindrowej czwórki w układzie boxer (o pojemności 999 ccm) aż do sześciocylindrowego boksera o pojemności 1 832 ccm (produkowanym od 2001 roku).

Kilkaset kolorowych motocykli na bolesławieckim RynkuKilkaset kolorowych motocykli na bolesławieckim Rynkufot. MZ