Inauguracja kolejnej edycji BiegamBoLubię w Bolesławcu

BiegamBoLubię
fot. Dariusz Łomański W ub.r. Bolesławiec dołączył do kilkudziesięciu miast, w których odbywały się zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię. Treningi, skierowane przede wszystkim do amatorów, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Akcja będzie kontynuowana.
istotne.pl 0 akcja, biegambolubię, bieg, dariusz łomański, klub biegacza bolesławiec

Reklama

Zajęcia będą odbywać się w każdą niedzielę o godzinie 9:30 oraz w czwartki o godzinie 17:00. Zbiórka na stadionie miejskim przy ulicy Spółdzielczej. Pierwsze zajęcia w tę niedzielę (29 marca).

Dzięki uprzejmości władz miasta oraz dyrektora MOSiR-u wszyscy będą mieli zapewnioną możliwość skorzystania z szatni.

Treningi prowadzić będą trener MKS Bolesłavia Dariusz Łomański oraz Krzysztof Kozdra, finalista mistrzostw Polski w biegu na 3 km z przeszkodami.

– Niestety, Bartek Gruman musiał zrezygnować z prowadzenia zajęć. Zaangażowany jest obecnie w bardzo ważny projekt „Lekkoatletyka dla każdego”, aktywizujący przede wszystkim młodzież szkolną, i ma mnóstwo innych obowiązków. Wiem jednak, że jak tylko będzie dysponował czasem wolnym, z chęcią dołączy do nas – mówi trener Dariusz Łomański.

Zajęcia skierowane jest przede wszystkim do amatorów, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem lub po prostu „poruszać” się na powietrzu.

– Duży nacisk kładziemy na ćwiczenia ogólnorozwojowe, mające pomóc w bieganiu lub po prostu ułatwić funkcjonowanie w codziennym życiu. Wiem, że część ludzi wstydzi się lub nie ma odwagi ćwiczyć. Powody są różne: nadwaga, złośliwe uwagi sąsiadów. Ta akcja jest właśnie dla nich. Mogą zrobić pierwszy krok, aby odmienić swoje życie dzięki aktywności fizycznej. W ubiegłym roku na zajęcia przychodziły zarówno osoby starsze, jak i dzieci. Szczególnie miło jest, gdy przychodzą całe rodziny, aby wspólnie poćwiczyć. Naprawdę nie jest ciężko, a wysiłek dostosowany jest dla każdego – zapewnia Dariusz Łomański.

Organizatorzy służą również poradami dla biegaczy, którzy chcą przygotować się do określonego biegu.

– Zapraszamy również bardziej zaawansowanych biegaczy, którzy dzięki naszym zajęciom mogą poprawić technikę biegu lub poznać wiele ćwiczeń, które ułatwią im poprawę rekordu życiowego i pozwolą uniknąć kontuzji. Mogą oni trenować z nami, a swoje kilometry „wyrobić” przed lub po naszych zajęciach. Zestawy ćwiczeń, które proponujemy, wykonują najlepsi zawodnicy w kraju, więc warto poćwiczyć, bo często zapominamy, że bieganie nie polega tylko na bieganiu – mówi trener Krzysztof Kozdra.

Z grupy, która brała udział w treningach w poprzedniej edycji, zawiązał się Klub Biegacza Bolesławiec, którego członkowie wspólnie trenują i jeżdżą na zawody.

– W Bolesławcu jest dużo ludzi, którzy biegają dla zdrowia lub trenują, bo chcą uczestniczyć w zawodach. Dzięki wspólnym treningom w ramach BBL skonsolidowaliśmy się i założyliśmy Klub Biegacza, do którego zapraszamy wszystkich chętnych. Wspólnie jeździmy na zawody, umawiamy się na treningi. W przyszłą sobotę 28 marca organizujemy pierwszy bieg w ramach Powiatowej Ligi Biegowej. Jest to typowy amatorski bieg, na który serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Najmłodsi będą mogli zmierzyć się z dystansem ok. 700 m, nieco starsi około 1200 m, a biegacze w kategorii open około 5 km – mówi prezes Klubu Biegacza Łukasz Król.

Zajęcia będą odbywać się w każdą niedzielę o godzinie 9:30 oraz w czwartki o godzinie 17:00. Zbiórka na stadionie miejskim przy ulicy Spółdzielczej.

Dariusz Łomański/ii

Reklama