Udane występy lekkoatletów MKS Bolesłavia

ewa-ochocka-damian-gradzik-boleslavia
fot. MKS Bolesłavia W Zielonej Górze rywalizowali wieloboiści. Swoją klasę potwierdzili: Ewa Ochocka i Damian Gradzik. W Jeleniej Górze młodziczki Bolesłavii zajęły pierwsze miejsce. Chłopcy uplasowali się na drugiej pozycji.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bolesłavia

W ubiegły weekend na stadionach lekkoatletycznych rozegrane zostały jedne z ostatnich zawodów w sezonie 2013. W Zielonej Górze rywalizowali wieloboiści, natomiast młodzicy MKS Bolesłavia startowali w XXXIII Międzynarodowym Wielomeczu w Jeleniej Górze. Oba starty można zaliczyć do bardzo udanych.

W 7-boju juniorek młodszych z powodzeniem wystartowała Ewa Ochocka. Jedna z najlepszych płotkarek w Polsce, reprezentantka kraju w mistrzostwach świata, potraktowała start w wieloboju szkoleniowo. Bez najmniejszych problemów zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej zdobywając 4753 pkt.

Również najlepszy w swojej kategorii wiekowej okazał się Damian Gradzik, w rywalizacji juniorów młodszych w 10-boju zgromadził 5034 pkt. 16 miejsce w 10-boju zajął Piotr Gadziński. W 6-boju młodzików 7 miejsce zajął Mateusz Tofil z wynikiem 1812 pkt.

Ewa Ochocka i Damian GradzikEwa Ochocka i Damian Gradzikfot. MKS Bolesłavia

W XXXIII Międzynarodowym Wielomeczu Młodzików w kategorii dziewcząt zwyciężyła I reprezentacja MKS Bolesłavia (66 pkt.), drugi zespół uplasował się na szóstej lokacie z 38 pkt. Drużyna chłopców zajęła 2 miejsce (67 pkt.) przegrywając z młodzikami z MKS Osa Zgorzelec 7 punktami. Drugi zespół gromadząc 34 pkt zajął dobre 6 miejsce.

W klasyfikacji końcowej XXXIII Międzynarodowego Wielomeczu Młodzików o 1 punkt wygrał MKS Osa Zgorzelec (74 pkt.) przed pierwszym zespołem MKS Bolesłavia, trzecia lokatę zdobyła reprezentacja Aachen.

(informacja: MKS Bolesłavia/ii)