Znowu to zrobiła! Vanessa Michaluk z kolejnym rekordem Polski!

Vanessa Michaluk z nowym rekordem Polski
fot. Paweł Wiśniewski - MKS Bolesłavia W miniony weekend września (23-24 września) na słubickim stadionie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, a nasi młodzi lekkoatleci stanęli na wysokości zadania, prezentując się znakomicie w tej prestiżowej rywalizacji.
istotne.pl 4 rekord, bolesłavia, mistrzostwa

Nasza niezwykle utalentowana płotkarka, Vanessa Michaluk, była jedną z gwiazd tych zawodów. Już w pierwszym dniu zdobyła złoty medal w biegu na 300 m przez płotki, osiągając niesamowity czas 43,53 s i ustanawiając nowy rekord życiowy. Ale to nie koniec! W niedzielę, w rundzie eliminacyjnej na dystansie 80 m przez płotki, uzyskała fenomenalny czas 11,31 s, bijąc swój własny rekord Polski. W finale jeszcze bardziej się wykazała, biegnąc go w 11,30 s i zdobywając drugi złoty medal.

Nasi pozostali zawodnicy również dali z siebie wszystko, prezentując się na poziomie swoich rekordów życiowych:

• Nikola Sztandera w biegu na 100 m PK (poza konkursem) uzyskała czas 13,29 s, a jej klubowa koleżanka, Lena Burdzy, ten sam dystans pokonała w 13,40 s. Dziewczyny zajęły odpowiednio 5. i 9. miejsce.
  • Małgorzata Stec w konkursie wieloskoku zajęła 9. miejsce z nowym rekordem życiowym wynoszącym 10,97 m, a w skoku w dal wylądowała na odległości 5,07 m i zajęła 11. miejsce.
  • Eliza Psiuch w skoku wzwyż osiągnęła 155 cm, zajmując 10. miejsce.
  • Dawid Barański w skoku wzwyż i wieloboju zajął 14. miejsce, uzyskując odpowiednio 166 cm i 11,64 m.

Chociaż błąd na pierwszej zmianie wyeliminował naszą sztafetę 4×100 m z walki o medale, to i tak jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych zawodników.

Należy zaznaczyć, że Małgorzata Stec i Dawid Barański są młodszym rocznikiem i w przyszłym roku będą jeszcze startować w tej samej kategorii wiekowej. To tylko zapowiedź jeszcze większych sukcesów w przyszłości!

Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej w Polsce. To niezwykłe osiągnięcie, które dowodzi naszego potencjału i determinacji. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom za te wspaniałe wyniki!