Kolejne sukcesy młodych lekkoatletów z MKS Bolesłavia

Młodzi lekkoatleci MKS Bolesłavia
fot. Paweł Wiśniewski - MKS Bolesłavia W ostatnim czasie, zawodnicy MKS Bolesłavia wykazali się wyjątkowym talentem i determinacją, osiągając znaczące wyniki w kategorii U18 i U20.
istotne.pl 4 lekkoatletyka, bolesłavia

Te rezultaty nie tylko świadczą o ciężkiej pracy młodych sportowców, ale również o doskonałym przygotowaniu przez trenerów, którzy z niezachwianym zaangażowaniem kształtują przyszłe gwiazdy lekkoatletyki.

Kategoria U18 – Przełamywanie granic i ustanawianie rekordów

W kategorii U18, Stanisław Strzelecki zaimponował wszystkim, zdobywając 1 miejsce na dystansie 300 m z czasem 33,55 s, ustanawiając nowy rekord Polski (RP). Jest to nie tylko osobisty sukces Stanisława, ale także dowód na to, że granice są po to, by je przekraczać.

Vanessa Michaluk wywalczyła 3 miejsce na 60m przez płotki, osiągając czas 8,61 s, co jest jej nowym rekordem życiowym (PB). Emilia Burmas zajęła 8 miejsce na 600 m, z czasem 1,37.91 s, również ustanawiając nowy rekord życiowy.

Jacek Czajkowski zajął 6 miejsce na 300m z czasem 35,85 s, a Eliza Psiuch zajęła 13 miejsce w skoku wzwyż, osiągając wysokość 150cm. Mateusz Kupczak uplasował się na 16 miejscu w pchnięciu kulą, z wynikiem 11,41 m.

Sztafeta 4×400 m mix, w składzie Jacek Czajkowski, Emilia Burmas, Stanisław Strzelecki, Vanessa Michaluk, wywalczyła 2 miejsce, z czasem 3,40.34, co świadczy o świetnej koordynacji i wzajemnym wsparciu w zespole.

Kategoria U20 – Wytrwałość i dążenie do celu

W kategorii U20 młodzi atleci również pokazali swoją siłę. Amelia Szymska zajęła 20 miejsce na 200 m z czasem 26,19 s, a Oliwier Skorupiński był 21 na 1500 m, z wynikiem 4,26.54. Julia Szymska uplasowała się na 31 miejscu na 400 m, z czasem 64,58 s.

Sztafeta 4×400 m mix, w której biegli Oliwier Skorupiński, Amelia Szymska, Gabriel Sadowski, Julia Szymska, zajęła 5 miejsce, z czasem 3,57.20, pokazując tym samym, że zespół posiada wielki potencjał, który będzie rozwijać się w nadchodzących latach.

Podsumowanie

Osiągnięcia młodych lekkoatletów z MKS Bolesłavia są dowodem na to, że ciężka praca, determinacja oraz wsparcie doświadczonych trenerów przynoszą wymierne efekty. Każdy z tych wyników jest krokiem naprzód nie tylko dla indywidualnego zawodnika, ale także dla całego klubu, który nieustannie dąży do promowania sportu i zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych zawodników i z niecierpliwością oczekujemy na ich kolejne sukcesy, które z pewnością niebawem nadejdą. MKS Bolesłavia to nie tylko klub lekkoatletyczny, to rodzina, która wspólnie świętuje każdy sukces, ucząc się jednocześnie z każdego wyzwania. To właśnie ta pasja i wspólne cele prowadzą nas do nieustannego rozwoju i osiągania coraz to lepszych wyników.