Legnicki Festiwal Kultur „Kto siedzi na miedzi(-y)?” w tę niedzielę

Plakat
fot. UM Legnica W niedzielę, 31 sierpnia, od godz. 15:00 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej czekają nas występy zespołów folklorystycznych, prezentacje stoisk z rękodziełem i wybornymi kulinariami.
istotne.pl 0 kultura, miasto legnica

Reklama

Legnickie Centrum Kultury przygotowało II Legnicki Festiwal Kultur zatytułowany „Kto siedzi na miedzi(-y)?”. Zobaczymy twórców ludowych, poznamy gawędziarzy i animatorów życia kulturalnego, wywodzących się z kręgu mniejszości narodowych i etnicznych. Będzie możliwość spróbowania regionalnych potraw i wiele innych atrakcji. Ale najważniejsza będzie możliwość zobaczenia, kto siedzi na miedzi! To znaczy na miedzy... Tego nie można przegapić.

Nasz region to istny tygiel różnych kultur i narodowości. Po 1945 r. na tych ziemiach osiedlili się przybysze z najróżniejszych zakątków. I choć od dawna żyjemy wspólnie, często nie znamy bliżej naszych sąsiadów. Niedzielny festiwal ma to zmienić.

PlakatPlakatfot. UM Legnica

Poznamy bliżej polskie grupy etnograficzne: repatriantów z Kresów Wschodnich (Ukraina i Wileńszczyzna), Bośni-Hercegowiny i Bukowiny Rumuńskiej oraz mniejszości narodowe: Łemków, Ukraińców, Niemców, Romów, Żydów i Rosjan. Grupy te zamieszkują od 1945 roku tereny obecnych powiatów: legnickiego, lubińskiego, polkowickiego, głogowskiego, złotoryjskiego i bolesławieckiego.

UM Legnica/ii

Reklama