Kolejne nielegalne salony gier hazardowych, w tym jeden u nas, zlikwidowane

Salon w Bolesławcu
fot. KAS Działania kontrolne prowadzono na terenie Wrocławia Nadodrza oraz powiatów świdnickiego i bolesławieckiego. Dolnośląska KAS zabezpieczyła 14 nielegalnych automatów do gier i środki pieniężne w kwocie 4 425 zł.
istotne.pl 183 hazard, kas

Reklama

W ostatnim tygodniu funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili czynności kontrolne w trzech miejscach na Dolnym Śląsku. – We Wrocławiu, w dzielnicy Śródmieście, skontrolowali punkt, w którym okazało się, że urządzane były nielegalne gry hazardowe. Do lokalu udało się wejść bez użycia siły, a w środku zabezpieczono 5 urządzeń służących do gier hazardowych – informuje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzeczniczka dolnośląskiej KAS. – Na terenie powiatu świdnickiego funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przy współudziale funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzili czynności w lokalu, w którym urządzane są nielegalne gry hazardowe. Była to już 6 kontrola w tym punkcie. Tym razem zabezpieczono 4 nielegalne automaty do gier oraz środki pieniężne w kwocie 1 460 złotych. Po raz kolejny przy wejściu do tego lokalu konieczne było użycie siły.

Co z salonem w naszym powiecie?

Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek:

Natomiast w powiecie bolesławieckim funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przy asyście Policji przeprowadzili kontrolę w jednym z lokali, gdzie istniało podejrzenie, że wewnątrz urządzane są nielegalne gry hazardowe. W godzinach rannych udało się wejść do lokalu (bez użycia siły), gdzie zastano 5 urządzeń służących do gier hazardowych.

I dodaje:

W trakcie kontroli funkcjonariusze KAS ustalili, że na urządzeniach można przeprowadzać gry hazardowe o wygrane rzeczowe i pieniężne. Zajęto również środki pieniężne w kwocie 2 965 złotych.

Wszystkie ujawnione przez funkcjonariuszy dolnośląskiej KAS urządzenia i środki pieniężne zostały zatrzymane jako dowody, a co za tym idzie – przekazane do magazynu depozytowego.

Krajowa Administracja Skarbowa:

Przypominamy, że za urządzanie gier hazardowych z naruszeniem przepisów prawa, oprócz sankcji karnych w postaci kary grzywny, kary pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tych kar łącznie, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

 

Reklama