VE-TO: ponad 800 mieszkańców przeciwnych galerii handlowej w Nowogrodźcu

VE-TO: ponad 800 mieszkańców przeciwnych galerii handlowej w Nowogrodźcu
fot. Gmina Nowogrodziec „Bierzemy pod uwagę inne formy protestu, nie tylko pisemne” – informuje nowogrodzieckie stowarzyszenie.
istotne.pl nowogrodziec, robert relich

Jak czytamy na fanpejdżu Obywatelskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych VE-TO:

Złożyłam już trzecie pismo w sprawie protestu przeciw sprzedaży i zbudowaniu na placu R. Wróblewskiego galerii handlowej. Dołączyłam do niego listy z nazwiskami mieszkańców. Już ponad 800 osób wyraziło swoje zdanie. Cały czas zgłaszają się chętni do pomocy w zbieraniu podpisów. Będziemy to robić aż do czasu, kiedy radni i burmistrz Relich przestaną ignorować swoich wyborców.

Szefowa organizacji Joanna Świder dodaje:

Oczywiście bierzemy pod uwagę inne formy protestu, nie tylko pisemne.

Do posta dołączony jest skan pisma adresowanego do burmistrza Nowogrodźca Roberta Relicha, w którym prezeska VE-TO prosi o zmianę decyzji ws. sprzedaży działki, na które znajduje się plac Wróblewskiego. W dokumencie czytamy między innymi:

Proszę wziąć pod uwagę fakt zmian klimatycznych i konieczność oszczędzania wody w czasie klęski żywiołowej, jaką jest susza trwająca od kilku ostatnich lat. Planowanie miast jest sprawą kluczową [...]. Połowa centrum jest już betonową pustynią po tzw. rewitalizacji Rynku. Woda deszczowa spływa do kanalizacji ulicą Bolesławiecką, a proszę nie zapominać, że musimy uczyć się jej oszczędzania, magazynowania i ograniczania zużycia.

Po sprzedaży i zabudowaniu placu [...] drzewa, które zatrzymują wodę w glebie, obniżają temperaturę i podnoszą wilgotność, zostaną wycięte.

J. Świder podsumowuje:

MIESZKAŃCY NIE ZGADZAJĄ SIĘ NA TAKIE ROZWIĄZANIE I W DALSZYM CIĄGU ZGŁASZAJĄ SPRZECIW.

Co Wy na to? Zapraszamy do dyskusji.

VE-TO przeciwne sprzedaży działki i budowie galerii