Magistrat: kolejna akcja obniżania krawężników

Magistrat: kolejna akcja obniżania krawężników
fot. UM Bolesławiec Problem dotyczy także osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach, ale także np. osób spacerujących z wózkami dziecięcymi – informuje urząd.
istotne.pl um bolesławiec

Magistraccy urzędnicy:

Powtarzamy akcję: obniżamy krawężniki. W poprzedniej edycji obniżyliśmy krawężniki w 22 miejscach i poprawiliśmy 2 podjazdy. Najwięcej elementów infrastruktury do poprawy zgłosiła Fundacja Aktywnej Rehabilitacji Biuro Regionalne w Bolesławcu.

Warto przypomnieć, że z wysokimi krawężnikami męczą się nie tylko miłośnicy jednośladów. Problem dotyczy także osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach, ale także np. osób spacerujących z wózkami dziecięcymi. Przecież także oni muszą męczyć się ze zbyt wysokimi podjazdami.

Dzięki Twojemu zaangażowaniu i interwencji, możesz to zmienić! Wystarczy napisać pismo do naszego urzędu.

Jak to zrobić?

 1. wpisz dane. Podaj Twoje imię, nazwisko, pełny adres (także jeśli wysyłasz pismo e-mailem)
 2. opisz problem. Wskaż, co stanowi problem, który zauważyłeś podczas poruszania się rowerem, wózkiem. Bardzo ważne jest, abyś podał dokładnie miejsce, w którym występuje opisywany przez Ciebie problem. Jeśli możesz, dołącz zdjęcie
 3. napisz, czego oczekujesz. Możesz napisać, jakich działań oczekujesz (np. obniżenia wysokiego krawężnika, naprawy nawierzchni itp.)
 4. podpisz się i wyślij wniosek.

Możesz to zrobić:

 • tradycyjną pocztą na adres:
  Urząd Miasta Bolesławiec
  Rynek 41
  59-700 Bolesławiec (Wydział Zamówień Publicznych i Inwestycji Miejskich)
 • bądź e-mailem na adres: r.rzepnicki@um.boleslawiec.pl.

Urząd:

Czekamy na Wasze uwagi i propozycje lokalizacji do 15 marca 2020 r. do godziny 23:59.

– Z nadesłanych propozycji, w ramach bieżącego utrzymania i posiadanych środków, w roku 2020, podejmiemy działania mające na celu dokonanie zniwelowania krawężników – mówi Agnieszka Gergont, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Bolesławcu. – W razie gdyby droga nie leżała w naszych kompetencjach, prześlemy Twoje pismo do właściwego Zarządcy Drogi celem załatwienia sprawy.