Zawodnicy UKŻ Pirat Bolesławiec ścigali się na Krępnicy

UKŻ Pirat Bolesławiec
fot. UKŻ Pirat Bolesławiec W ostatnią sobotę na zbiorniku Krępnica odbyło się zakończenie sezonu żeglarskiego zorganizowane przez Uczniowski Klub Żeglarski Pirat Bolesławiec. Współorganizatorem był Jeleniogórski Okręgowy Związek Żeglarski.
istotne.pl 183 żeglarstwo, jakub jakubowski, ukż pirat

Reklama

Nietypowa pogoda – jak na październik – sprzyjała spotkaniu żeglarzy z wielu środowisk żeglarskich z Bolesławca i okolic. Podczas ceremonii zakończenia sezonu komandorowi UKŻ Pirat Bolesławiec i jednocześnie trenerowi klubowemu Jakubowi Jakubowskiemu Zarząd JOZŻ złożył podziękowania za pracę na rzecz popularyzacji żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży.

Głos zabrali również inni goście, wśród nich Jacek Pietraszkiewicz, skarbnik Polskiego Związku Żeglarskiego, który obiecał pomoc w realizacji zadań, jakie postawił sobie UKŻ Pirat Bolesławiec.

W bazie klubu gościli również przedstawiciele Yacht Clubu Bolesławiec: bosman Zdzisław Graczyk, retman Drużyn Wodnych Hufca ZHP Bolesławiec Dariusz Rataj, a także wójt Gminy Miłkowice Dawid Stachura i dyrektorka GOKiS-u w Miłkowicach Anna Graf. (Z Gminą Miłkowice bolesławiecki UKŻ Pirat współpracuje w zakresie popularyzacji żeglarstwa wśród dzieci).

Jednocześnie była to okazja do rozegrania II Mistrzostw Krępnicy – regat w klasie Optymist i Cadet. Tego dnia dzieci, które kontynuują przygodę z żeglarstwem po udziale w Ogólnopolskim Programie Edukacji Żeglarskiej „Polsailing”, mogły spróbować swoich sił, startując w regatach.

Pozostałe dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście mieli okazję żeglować na Omegach oraz korzystać z kajaków.

Zawodnicy musieli długo czekać na wiatr, dlatego odbył się tylko jeden wyścig, ale udało się wyłonić mistrza w trzech kategoriach:

Optymist – gr. zaawansowana

 1. Jan Tesarowicz
 2. Jakub Pasieka
 3. Mateusz Czasławski

Optymist – gr. podstawowa

 1. Marika Konieczna
 2. Jakub Stański
 3. Jakub Muniak
 4. Bartosz Adamowicz
 5. Dominika Pietrzak
 6. Julita Jaworska
 7. Hanna Kołodziej

Cadet

 1. Jakub Adamowicz oraz Wiktor Opała
 2. Adam Bronowicz oraz Konrad Rogowski
 3. Adam Kotwica oraz Michał Durniat.

Dla zawodników były przygotowane dyplomy, puchary oraz medale ufundowane przez Gminę Bolesławiec.

Na zakończenie był grill oraz dalsze wspólne żeglowanie i aktywny wypoczynek na wodzie. Frekwencja dopisała, wszyscy świetnie się bawili, a teraz czekają na kolejny sezon żeglarski.

Zaś zawodnicy UKŻ Pirat Bolesławiec mają przed sobą start w regatach, dlatego jeszcze z wody nie schodzą.

Reklama