„Pirat” wraca na falę. Pierwsze starty i pierwsze sukcesy zawodników

Jan Tesarowicz - UKŻ Pirat
istotne.pl 4 żeglarstwo, ukż pirat

W miniony weekend zawodnicy „Pirata” mieli okazję zmierzyć się z zawodnikami ze Śląska w regatach InterPuchar Zagłębia organizowanych przez Jacht Klub Pogoria w Dąbrowie Górniczej. W regatach wystartowała trójka żeglarzy z UKŻ Pirat Bolesławiec w klasie ILCA 4 i ILCA 6. Zapowiadane prognozy silnego wiatru potwierdziły się i w sobotę odbyło się aż 5 wyścigów w skrajnie trudnych warunkach. Dowodem na to niech będzie fakt, że jeden z zawodników Pirata złamał maszt.

Po wymianie osprzętu powrócił na trasę regat i pozostałe 3 wyścigi wygrywał, ale awaria skutkowała startą punktów. Ostatecznie Jan Tesarowicz startujący w klasie ILCA 4, bo o nim mowa, ukończył regaty na 3 miejscu, gdyż w niedzielę wiatru brakowało i wyścigi się nie odbyły.

Na pochwałę zasługuje zawodniczka Sarah Hugeth, która w tych trudnych sobotnich warunkach, mimo kryzysów, nie poddała się i nie wycofała się z wyścigów. Jako jedyna dziewczyna ukończyła wszystkie wyścigi i ostatecznie zajęła 5 miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie ILCA 6.

Mimo trudności jakie spotkały w ostatnim czasie zawodników Pirata nie poddają się oni i walczą dalej, trenują tuż za granicą na zbiorniku Berzdorfer See. Zawodnicy trenują pod okiem Dawida Poznańskiego, który jest wychowankiem KS Turów Zgorzelec. Dawid dołączył do kadry klubu Pirat 4 lata temu i swoje doświadczenie zawodnicze przekazuje młodym żeglarzom w klasie ILCA 4 i ILCA6.