WOŚP 2009: Orkiestra zebrała ponad 44 tys. złotych

WOŚP 2009: Orkiestra zebrała ponad 44 tys. złotych
fot. Krzysztof Gwizdała Światełko do Nieba zakończyło 17 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu. Bolesławiecki sztab zebrał 44 076 złotych i 88 groszy.
istotne.pl wośp, krystyna juszkiewicz, via sudetica, concordia, ul. jana pawła ii

17 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Bolesławiecki sztab WOŚP powstał przy stowarzyszeniu Via Sudetica. Nie znaczyło to jednak, że w organizację tegorocznego Finału Orkiestry włączyli się jedynie członkowie VS. Stowarzyszenie zaprosiło do współpracy m.in. Janę Trawniczek, inicjatorkę wielu kulturalnych imprez w mieście, która wspaniale przeprowadziła licytację w Galerii Concordia.

W akcję włączyli się także Bożena Szymczak, była skarbnik miasta (pomagała w liczeniu zebranych pieniędzy), Janina Majewska (przeprowadziła loterię), Bogusław Nowak (współorganizator, podczas Finału przebrany za Glinoluda), Paweł Apanasewicz, wiceprezes Via Sudetica (głównodowodzący Concordią), Dorota Bernat odpowiedzialna za kafejkę, Grzegorz Roman dbający o występy na scenie oraz Krystyna Juszkiewicz, wieloletnia organizatorka festiwalu Blues nad Bobrem, która tym razem świetnie sprawdziła się w roli szefowej bolesławieckiego sztabu WOŚP. W poniedziałek zamieścimy pełną listę osób zaangażowanych w organizację tegorocznego finału.

Podczas niedzielnego finału najwięcej działo się w Concordii: aukcje, loterie, występy artystyczne i pokazy. Fantastycznym zwieńczeniem 17 Finału WOŚP w Bolesławcu było Światełko do Nieba.

Bolesławiecki sztab zebrał 44 076,88 zł, 25 euro, 9 dolarów amerykańskich, 300 koron czeskich, jeden worek bilonu walut wymienialnych, jeden worek z depozytem rzeczowym oraz jeden worek z monetami, które wyszły już z obiegu.

Portal IstotneInformacje.pl był jedynym patronem medialnym wydarzenia.

(informacja ii)