Książkę o lokalnym samorządzie wydał Dariusz Mucha

Książkę o lokalnym samorządzie wydał Dariusz Mucha
fot. B.org Książka jest już w sprzedaży. Wielu bolesławian znajdzie w tej publikacji swoje nazwiska. Jedni poczują się wyróżnieni, inni mogą się wstydzić.
istotne.pl literatura, mucha, dla, samorząd

Dariusz Mucha, radny Rady Miasta w latach 1998-2002, napisał i wydał książkę dotyczącą bolesławieckiego samorządu. Wielu bolesławian znajdzie w tej publikacji swoje nazwiska. Jedni poczują się wyróżnieni, inni będą mieli za złe autorowi wyciągnięcie na światło dzienne niektórych spraw. "Jej wartością jest nie tylko najnowsza historia samorządu i samorządności Bolesławca, naszpikowane datami, faktami i nazwiskami kompendium wiedzy o wszystkich kadencjach samorządu od czasu transformacji ustroju, lecz także - a może przede wszystkim - pasja, z jaką autor odkrywa złe i dobre strony demokracji lokalnej" pisze recenzentka książki, Agnieszka Szydłowska-Szczecińska.

"Kiedy rozpocząłem opisywanie szesnastu lat samorządności w naszym mieście, zwróciłem się do osób, które odegrały znaczącą rolę w tym okresie, z prośbą o podzielenie się swoimi doświadczeniami. [...] Ze smutkiem i niesmakiem stwierdzam, że nikt nie odpowiedział na moją prośbę" pisze w swojej książce Dariusz Mucha.

Książka jest już dostępna w sprzedaży w bolesławieckich księgarniach.

(informacja własna KG)