Wyjątkowy polsko-ukraiński koncert w Teatrze Starym

Wyjątkowy polsko-ukraiński koncert w Teatrze Starym
fot. GA Na scenie wystąpiły uczennice bolesławieckiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz Ukrainki ze Zbaraża.
istotne.pl koncert, teatr stary, zsoiz bolesławiec

Zwieńczeniem projektu „Budujemy dialog poprzez muzykę, taniec i śpiew”, realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. majora Henryka Sucharskiego w Bolesławcu w ramach zadania publicznego „Polsko-ukraińska współpracy młodzieży”, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, był koncert, który miał miejsce w piątek 30 października w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Wspólny występ Ukrainek polskiego pochodzenia i uczennic bolesławieckiego ZSOiZ pełen był muzyki i tańca (z elementami akrobatyki). Fantastycznie wypadła nauczycielka ze Zbaraża Oksana Daszewska, która pięknie zaśpiewała, akompaniując sobie na ukraińskim instrumencie ludowym – bandurze.

Nie zabrakło wielkiego przeboju Donatana i Cleo „My Słowianie”, pieśni „Hej, sokoły” i – to akurat zasługa Anny Idkowiak, dyrektorki Młodzieżowego Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego – krakowiaka.