Komunikacja miejska za darmo w styczniu 2018 r.

Komunikacja miejska za darmo w styczniu 2018 r.
fot. MZK Bolesławiec Darmowe przejazdy autobusami MZK były jedną z obietnic wyborczych urzędującego prezydenta Piotra Romana.
istotne.pl autobus, piotr roman, mzk bolesławiec, komunikacja miejska

To już niemal pewne: Bolesławiec – wzorem takich miast jak chociażby Żory czy Lubin – wprowadzi bezpłatną komunikację miejską. Wiadomo też, kiedy to nastąpi – w styczniu 2018 r. Co o tym sądzicie? Dobre posunięcie magistratu? Zapraszamy do udziału w sondzie.

Będziesz korzystać z komunikacji miejskiej, gdy będzie już darmowa?
tak
84.34 % głosów: 140
nie
15.06 % głosów: 25
nie mam zdania
0.60 % głosów: 1

Przypomnijmy: niedawno informowaliśmy, że jest problem z parkowaniem w mieście. Co może go rozwiązać? Więcej stref płatnego parkowania w centrum miasta, o czym już myślą magistraccy urzędnicy, a także właśnie bezpłatna komunikacja miejska.

Warto dodać, że dziennie w Bolesławcu jest 50 tys. aut. – Mamy bardzo dokładne dane dotyczące ilości samochodów w Bolesławcu – mówił w lutym br. P. Roman. – Zarejestrowanych przez mieszkańców Bolesławca aut [dane z 23 lutego – przyp. „ii”] jest 33 608, z czego prawie 5 tys. to samochody ciężarowe. Jeżeli do tego dodamy kilkanaście tys. samochodów, które codziennie wjeżdżają do naszego miasta, to mamy ok. 50 tys. aut każdego dnia w Bolesławcu.