Kamil Serafin wywalczył złoto w Chorwacji

Kamil Serafin
fot. UKS Ilyo Zawodnik UKS Ilyo zwyciężył w turnieju Croatia Open. Co więcej, bolesławiecki klub uzyskał rekordową liczbę punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.
istotne.pl 0 taekwondo, kamil serafin

W dniach 13-15 listopada w Zagrzebiu rozegrano turniej Croatia Open – Taekwondo WTF, zaliczany do rankingu Europejskiej Unii Taekwondo WTF. W zawodach wzięła udział siedemnastoosobowa reprezentacja naszego kraju. W jej składzie znajduje się zawodnik UKS Ilyo Bolesławiec, Kamil Serafin.

Kamil wystartował w kategorii kadetów (do 57 kg). Walkę finałową wygrał stosunkiem 9:5, zdobywając tym samym drugi złoty medal dla kadry Polski (pierwszy przypadł w udziale Michałowi Łoniewskiemu). Łącznie nasza reprezentacja wywalczyła w Chorwacji 7 medali, w tym dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe.

Drugi z prawej: Kamil SerafinDrugi z prawej: Kamil Serafinfot. UKS Ilyo

Bolesławianin ma już na swoim koncie dwa tytuły Mistrza Polski. Jako reprezentant kraju brał udział w turniejach klasy A w Austrii oraz w Mistrzostwach Europy Kadetów w Zagrzebiu. W październiku br. wywalczył kwalifikację do finałów Mistrzostw Polski Juniorów.

Nowy rekord

UKS Ilyo zakończył sezon startów w turniejach krajowych objętych Systemem Sportu Młodzieżowego (punkty w SSM przyznawane są za miejsca w turniejach i rozgrywkach organizowanych przez polskie związki sportowe). W tym roku bolesławieccy taekwondocy ustanowili nowy rekord, zdobywając łącznie 117 punktów (w ubiegłym roku uzyskali 50).

Dotychczasowy rekord należał do MKS Bolesłavia i wynosił 110,13 pkt. Nasi lekkoatleci również poprawili swój wynik sprzed roku (zdobyli 113,5 pkt).