Zawodnicy Gladiusa drudzy w Turnieju Taekwondo w Bogatyni

Taekwondocy
istotne.pl 0 taekwondo, bogatynia, lmks gladius

W zawodach wzięło udział blisko 150 taekwondoków z województwa dolnośląskiego i reprezentanci jednego klubu z Wielkopolski. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach – dwuboju technicznym oraz walkach. Fighterzy LMKS Gladius wywalczyli łącznie 10 medali, w tym 3 złote i 4 srebrne.

TaekwondocyTaekwondocyfot. LMKS Gladius

Natomiast młodzicy, kadeci i juniorzy rywalizowali wyłącznie w konkurencji walk z użyciem EBP (elektronicznego systemu rejestracji punktów, takiego samego, jakiego używano w czasie tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro). W tych kategoriach taekwondocy z Gladiusa wywalczyli, podobnie jak ich młodsi koledzy, 10 krążków (6 złotych i 3 srebrne). Dzięki takiemu dorobkowi medalowemu LMKS Gladius uplasował się na 2 miejscu w klasyfikacji generalnej turnieju w Bogatyni.

Turniej w Bogatyni był pierwszym występem bolesławian w nowym sezonie startowym. Klub zaprasza na treningi taekwondo w Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Mikołaja Brody 12) w poniedziałki, środy i piątki od godz 16:30 oraz na swój profil na Facebooku.