Taekwondziści z Chojnowa, podopieczni Yevgena Nikitina, cztery razy na podium Sokol Cup

Taekwondziści z Chojnowa, podopieczni Yevgena Nikitina, cztery razy na podium Sokol Cup
fot. LMKS Sfora Chojnów W minioną sobotę pięcioro zawodników Ludowego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Sfora Chojnów walczyło na międzynarodowym turnieju Taekwondo Olimpijskiego w czeskim Hradcu Kralowe.
istotne.pl 183 taekwondo, yevgen nikitin, lmks gladius bolesławiec

Reklama

Blisko 230 taekwondzistów z 14 czeskich i polskich klubów rywalizowało ze sobą we wszystkich kategoriach wiekowych w konkurencji kyorugi, czyli walki sportowej. – Chojnowscy zawodnicy odnotowali swoje pierwsze walki kontrolne po wakacjach i wrócili do domu z czterema miejscami na podium – mówi Yevgen Nikitin, instruktor LMKS Sfora Chojnów. – Zmagania odbywały się na elektronicznym systemie zliczania punktów EBP firmy DaeDo, z którym, niestety, nasi zawodnicy mają styczność praktycznie tylko na zawodach, ponieważ zakup elektronicznych ochraniaczy przerasta możliwości finansowe naszego klubu.

Po zwycięskiej walce półfinałowej (7-4) reprezentantka Sfory Julia Domańska uległa zawodniczce gospodarzy i zajęła drugą lokatę w kat. dzieci 2008, 2009 -39 kg.

Franciszek Olszewski (kat. dzieci 2008, 2009 -40 kg) wygrał półfinał wynikiem (8-2). W finale zaś przegrał jednym kopnięciem (11-13) z reprezentantem polskiego UKS Dragon.

Karol Struski (kat. dzieci 2008, 2009 -27 kg) w ćwierćfinale musiał uznać przewagę zawodnika gospodarzy i uplasował się na trzeciej pozycji. Podobnie jak Ksawery Olchowy (kat. młodzik 2006, 2007 -36 kg). I ponownie jedno trafienie przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść przeciwnika Ksawerego (7-9).

Kacper Holewski (senior 2000+ -80 kg), dla którego był to pierwszy start na zawodach, zajął 9 lokatę, ale zdobył dużą dawkę doświadczenia.

– Gratulacje za każdy zdobyty punkt, z przegranych wyciągamy wnioski i walczymy dalej: jeszcze silniejsi. Podziękowania dla rodziców, którzy wspierali swoje pociechy podczas treningów i wyjazdu. Ogromne podziękowania dla Mariusza Sulmy z LMKS Gladius Bolesławiec za czuwanie nad naszymi zawodnikami podczas zawodów i dobre rady podczas sekundowania – wylicza instruktor Sfory.

I dodaje:

Zapraszam do śledzenia poczynań zawodników naszego klubu oraz trzymania za nich kciuków, ponieważ już 14 października 2017 roku w Chróścinie koło Opola odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Impreza wpisana w kalendarz Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, zawody dla roczników 2006–2007 w konkurencjach walk, poomse i dwuboju technicznego. Chojnów reprezentować będzie czteroosobowa drużyna, która już teraz zaciera ręce i nogi.

Do współzawodnictwa dzieci, młodzież i dorośli przygotowują się na treningach Taekwondo Chojnów, które odbywają się na sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Chojnowie w każdy wtorek i czwartek, od 16:30 do 20:00.

Y. Nikitin: – Funkcjonowanie LMKS Sfora Chojnów jest możliwe dzięki zaangażowaniu i pracy jego członków oraz zawodników, a także wsparciu finansowym samorządu, sponsorów, projektów społecznych i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Oraz udostępnieniu sali do ćwiczeń przez dyrekcję szkoły, za co w imieniu własnym i członków klubu bardzo dziękuję.

Szczegóły na facebookowym profilu LMKS Sfora Chojnów.

Reklama