7 medali UKS Ilyo na zawodach w Czechach

Zawodniczki taekwondo w czasie walki
fot. UKS Ilyo Na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Knapczyk. Srebrne medale wywalczyli: Bruno Owczarek, Marcin Skiba i Mateusz Boczarski. Brąz przypadł w udziale: Michałowi i Mateuszowi Pytlińskim oraz Jakubowi Gwiżdżowi.
istotne.pl 0 taekwondo, wtf, knapczyk

Hradec Kralove, malownicze czeskie miasto, kolejny raz było gospodarzem turnieju Taekwondo WTF – Sokol Cup. Zawody rozegrano w sobotę (9 października). W tegorocznej rywalizacji wzięło udział blisko 170 zawodników i zawodniczek z Czech, Niemiec i Polski, między innymi młodsi zawodnicy UKS Ilyo Bolesławiec.

Podczas tegorocznego Sokol Cup jedenastoosobowa reprezentacja UKS Ilyo Bolesławiec – Taekwondo WTF wywalczyła 7 medali. Na największe uznanie zasługuje jednak złoto Wiktorii Knapczyk - kat. dziewcząt (młodzik) – 33 kg. Wiktoria przeszła jak burza zarówno etap eliminacji, jak i półfinałów, wygrywając finał z zawodniczką gospodarzy kilkunastopunktową przewagą.

Radość Wiktorii Knapczyk po walce finałowejRadość Wiktorii Knapczyk po walce finałowejfot. UKS Ilyo

Srebrne medale wywalczyli: Bruno Owczarek, Marcin Skiba i Mateusz Boczarski. Brązowe krążki przypadły w udziale: Michałowi i Mateuszowi Pytlińskim oraz Jakubowi Gwiżdżowi. Zawody w Hradec Kralove były sprawdzianem przed najbliższymi Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików.

W czeskich zawodach bolesławianie zdobyli 7 medaliW czeskich zawodach bolesławianie zdobyli 7 medalifot. UKS Ilyo

Brąz dla Krzysztofa Jasińskiego w Warszawie

Również w sobotę w warszawskiej Hali Sennickej odbywał się XVII Polish Open w Taekwondo, w którym wziął udział jedyny reprezentant Bolesławca Krzysztof Jasiński. Bolesławianin startował w kategorii do 54 kg. Krzysztof wywalczył brązowy medal w swojej kategorii wagowej, przegrywając jedynie w półfinale z Białorusinem Andrei Svirskiy, który to uplasował się na drugiej pozycji. Złoto w kategorii Krzysztofa wywalczył Koreańczyk Kim Jin Gon.