Święta to przede wszystkim przeżycie religijne

Święta to przede wszystkim przeżycie religijne
fot. www 44% głosujących wskazało, że święta mają dla nich znaczenie głównie religijne. Na wymiar rodzinny świąt wskazało 30% głosujących. Dla 20% święta to kilka dni wolnych od pracy, zaś dla 6% to okazja do wyjazdu i wypoczynku.
istotne.pl religia, święta, sonda

W połowie grudnia 2009 roku poprosiliśmy Czytelników o wskazanie, czym są dla nich Święta Bożego Narodzenia. Przez cztery tygodnie w sondzie oddano 796 głosów. 44% głosujących jest zdania, że czas świąteczny ma dla nich głównie religijny charakter. 30% uważa, że święta to przede wszystkim czas spotkań z bliskimi. Dla 20% uczestników sondażu to kilka dni wolnych od pracy. Najmniej głosujących (6%) uznaje świąteczny czas jako okazję do wypoczynku i wyjazdu na urlop.

Święta Bożego Narodzenia są dla mnie przede wszystkim:
Religijnym przeżyciem
44.72 % głosów: 356
Okazją do spotkań z bliskimi
29.52 % głosów: 235
Dniami wolnymi od pracy
20.23 % głosów: 161
Czasem wyjazdu i wypoczynku
5.53 % głosów: 44

Wyniki rankingu wskazują, że bolesławianie spędzają świąteczny czas w sposób tradycyjny. Święta mają dla nich wymiar religijny i rodzinny. Dla 1/5 głosujących największą zaletą świąt jest to, że przez kilka dni nie trzeba chodzić do pracy. Niewielka część głosujących (6%) uważa, że święta są okazją do wyjazdu na urlop wypoczynkowy.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy. Jednocześnie zapraszamy do głosowania w kolejnej sondzie. Tym razem prosimy Czytelników o ocenę tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu i powiecie bolesławieckim. Sonda jest na stronie głównej serwisu oraz poniżej.

Jak oceniasz tegoroczny finał WOŚP?
Nie uczestniczyłem(-am)
48.64 % głosów: 321
Dobrze
36.21 % głosów: 239
Źle
15.15 % głosów: 100

(informacja ii)