Bolesłavia: 24 medale na Mistrzostwach Dolnego Śląska

Lekkoatletka
istotne.pl 0 lekkoatletyka, agnieszka dalmata, bolesłavia, katarzyna romaszko

W sobotę, 8 maja, w Bogatyni rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów. Reprezentanci MKS Bolesłavia zdobyli aż 24 medale, w tym 7 złotych i 10 srebrnych. Złoto wywalczyli: Agnieszka Dalmata (w pchnięciu kulą), Sebastian Drozd (w rzucie młotem), Katarzyna Romaszko (w skoku w dal), Kaja Caban (w skoku wzwyż), Katarzyna Romaszko (w trójskoku), Karol Wojdyła (w skoku wzwyż) i Aneta Bujak (w rzucie oszczepem).

Srebrne krążki przypadły w udziale: Beacie Dąbal (w rzucie młotem), Agnieszce Dalmacie (w rzucie dyskiem), Maciejowi Chojnackiemu (w biegu na 110 metrów przez płotki), Beacie Dąbal (w pchnięciu kulą), Zuzannie Trościńskiej (w skoku w dal), Justynie Mieniek (w trójskoku), Maciejowi Parobczakowi (w biegu na 100 metrów), Katarzynie Jankowskiej (w biegu na 800 metrów) i Maciejowi Chojnackiemu (w biegu na 400 metrów przez płotki).

Srebro wywalczyła też sztafeta 4x100 metrów w składzie: Mateusz Janik, Patryk Dudyński, Maciej Chojnacki i Kamil Członka.

Brązowe medale zdobyli: Justyna Mieniek (w skoku w dal), Marcin Zgodziński (w biegu na 110 metrów przez płotki), Sebastian Drozd (w rzucie dyskiem), Mateusz Pawluk (w biegu na 400 m), Martyna Cybulska (w skoku wzwyż), Maciej Parobczak (w biegu na 200 metrów) i Paulina Olszowy (w biegu na 1500 metrów).

Obecnie zawodnicy Bolesłavii przygotowują się do mistrzostw Polski, które odbędą się w Białymstoku (w kategorii juniorów) i w Zielonej Górze (w kategorii juniorów młodszych). Redakcja serwisu IstotneInformacje.pl życzy kolejnych rekordów życiowych oraz awansów do imprez ogólnopolskich.