Karolina Kędzia mistrzynią Dolnego Śląska w wieloboju

Karolina Kędzia
fot. MKS Bolesłavia W Mistrzostwach Dolnego Śląska w Wielobojach Karolina Kędzia wywalczyła złoto, a Marcin Zgodziński – brąz. Reprezentanci Bolesłavii bardzo dobrze spisali się też w Mityngu Lekkoatletycznym.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, agnieszka dalmata, kowalik, bolesłavia, karolina kędzia

W dniach 2-3 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Wielobojach oraz Mityng Lekkoatletyczny. Reprezentanci MKS Bolesłavia wielokrotnie stawali na podium. W mistrzostwach województwa złoty medal wywalczyła Karolina Kędzia. Trenerką zawodniczki jest Urszula Włodarczyk (w latach 1991-2000 czołowa wieloboistka świata). Natomiast w kategorii juniorów młodszych brąz wywalczył Marcin Zgodziński.

Od lewej: Karolina Kędzia i Małgorzata MarkowskaOd lewej: Karolina Kędzia i Małgorzata Markowskafot. MKS Bolesłavia

Lekkoatleci Bolesłavii bardzo dobrze spisali się także podczas Mityngu Lekkoatletycznego. Pierwsze miejsca wywalczyli: Maciej Parobczak (bieg na 100 m), Agnieszka Dalmata (rzut dyskiem 1 kg) i Mateusz Janik (bieg na 400 m).

Od lewej: Marcin Zgodziński i Bartosz Gruman, prezes MKS BolesłaviaOd lewej: Marcin Zgodziński i Bartosz Gruman, prezes MKS Bolesłaviafot. MKS Bolesłavia

Na drugim stopniu podium stanęli: Paulina Kordas (rzut młotem 4 kg), Beata Dąbal (rzut młotem 3 kg), Paula Kowalik (skok w dal), Aneta Bujak (rzut oszczepem 600 g), Sebastian Drozd (pchnięcie kulą 5 kg) i Mateusz Bieńkowski (rzut oszczepem 700 g).

Maciej Parobczak zajął I miejsce w biegu na 100 mMaciej Parobczak zajął I miejsce w biegu na 100 mfot. MKS Bolesłavia

Trzecie lokaty zajęli: Agnieszka Dalmata (rzut młotem 4 kg), Beata Dąbal (pchnięcie kulą 3 kg), Zuzanna Trościńska (skok wzwyż), Mateusz Janik (bieg na 100 m), Maciej Parobczak (bieg na 200 m), Patryk Mocny (pchnięcie kulą 4 kg) i Remigiusz Serafin (bieg na 100 m).