UKS Ilyo: 3 medale w eliminacjach do mistrzostw Polski

UKS Ilyo: 3 medale w eliminacjach do mistrzostw Polski
fot. UKS Ilyo Justyna Szyposz, Paweł Knapik i Yevgen Nikitin awansowali do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim. Bolesławianie na turnieju kwalifikacyjnym trzykrotnie stawali na podium.
istotne.pl taekwondo, yevgen nikitin, szyposz, agata knapik

Pięcioosobowa reprezentacja UKS Ilyo Bolesławiec wzięła udział w turnieju kwalifikacyjnym do Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2009 w Taekwondo Olimpijskim. Turniej odbył się w Krasnymstawie (województwo lubelskie) 12 i 13 grudnia. Do finałów młodzieżowych mistrzostw awansowała trójka bolesławian: Justyna Szyposz, w kategorii do 53 kg (z miejsca drugiego), Paweł Knapik, w kategorii powyżej 87 kg (z miejsca trzeciego) i Yevgen Nikitin, w kategorii do 68 kg (z miejsca pierwszego).

Zawodnicy UKS Ilyo Bolesławiec i AZS AWF WrocławZawodnicy UKS Ilyo Bolesławiec i AZS AWF Wrocławfot. UKS Ilyo

Yevgen stoczył dramatyczną walkę o pierwsze miejsce z zawodnikiem AZS Warszawa. Bolesławianin przegrywał po dwóch rundach. W końcówce rundy trzeciej, dzięki efektownej walce (kilka kopnięć na głowę), Yevgen zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 12:10.

Yevgen Nikitin odbiera dyplom od Wiceprezesa Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Dariusza PłoskiegoYevgen Nikitin odbiera dyplom od Wiceprezesa Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Dariusza Płoskiegofot. UKS Ilyo

Niestety pozostała dwójka bolesławian: Dawid Rybak i Grzegorz Kozioł przegrała swoje walki. Zawodnicy UKS Ilyo o awans będą musieli walczyć w kolejnym turnieju kwalifikacyjnym.

Juniorzy młodsi walczą o miejsca na olimpiadzie młodzieży

W najbliższą sobotę w Poznaniu juniorzy młodsi, między innymi Kamil Serafin aktualny Mistrz Polski z Bolesławca wraz z czwórką innych zawodników klubu Ilyo, będą walczyli o miejsca w przyszłorocznej Olimpiadzie Młodzieży – Świętokrzyskie 2009.

(informacja UKS Ilyo/MZ)