Jarosiewicz wyrzuca kamery istotne.pl z bazyliki. Powód? apostazja.eu!

Dyskusja dla wiadomości: Jarosiewicz wyrzuca kamery istotne.pl z bazyliki. Powód? apostazja.eu!.


 • Mieszkaniec (ePEA7k), 2020-10-28 09:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Były kamery, nie ma kamer - skończył się Wielki Brat w kościele. W sumie kogo to obchodzi? Tematy zastępcze i czcza polemika o niczym. Zebrało się szacowne grono i zaczęło pisać doktoraty o apostazji, wierze i chrześcijaństwie. Nudzi się wam? Dajcie się podkręcać "dziennikarzom" którym tylko o to chodzi, żeby ludzie klikali w ich portal. Nie szkoda wam czasu? Taka piękna jesień za oknem, zróbcie coś dla zdrowia i idźcie na spacer zamiast "popisywać" się swoimi pseudofilozoficznymi opiniami.
  Dużo zdrówka - każdego - życzę.

 • ZK Polska, 2020-10-28 10:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Żyjemy w Polsce - kraju wolnym. Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii oraz ma prawo protestowania"

  Jeszcze chciałem dodać coś, w ramach tych protestów, jak ma się wolność w stosunku do ciśnienia ekonomicznego.
  Ilu więcej protestujących mogłoby być gdyby rodzice nie zabronili innym młodym protestować pod groźbą wyciągnięcia konsekwencji, ekonomicznych lub siłowych?
  Ilu nauczycieli by mogło zaprotestować gdyby nie wyciągano konsekwencji w pracy za takie wyskoki?
  A gdzie są urzędnicy i zarządcy miasta? Cicho siedzą bo boją się konsekwencji ekonomicznych i zagrożeniem kariery?
  To jest właśnie wolność gdy Jarosław trzyma łapę na budżecie a kościół trzyma łapę na rodzicach młodych, którzy stali się katolikami za bobasa gdy bojówki moherowych babć i dziadków zagroziły młodym rodzicom że ....

  Wolność :D

 • anonim (eTxuBT), 2020-10-28 10:42 Cytuj Zgłoś nadużycie
  ZK Polska () napisał(a):

  "Żyjemy w Polsce - kraju wolnym. Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii oraz ma prawo protestowania"

  Jeszcze chciałem dodać coś, w ramach tych protestów, jak ma się wolność w stosunku do ciśnienia ekonomicznego.
  Ilu więcej protestujących mogłoby być gdyby rodzice nie zabronili innym młodym protestować pod groźbą wyciągnięcia konsekwencji, ekonomicznych lub siłowych?
  Ilu nauczycieli by mogło zaprotestować gdyby nie wyciągano konsekwencji w pracy za takie wyskoki?
  A gdzie są urzędnicy i zarządcy miasta? Cicho siedzą bo boją się konsekwencji ekonomicznych i zagrożeniem kariery?
  To jest właśnie wolność gdy Jarosław trzyma łapę na budżecie a kościół trzyma łapę na rodzicach młodych, którzy stali się katolikami za bobasa gdy bojówki moherowych babć i dziadków zagroziły młodym rodzicom że ....

  Wolność :D

  Nie chcę cię do niczego przekonywać.

  Wyraziłem swoje zdanie na temat kamer w kościele. Napisałem swój komentarz na temat bierzących wydarzeń. Miałem do tego prawo i szanuję to, że masz inne zdanie. Cieszyłbym się gdybyś uszanował to, że mam inny światopogląd oraz to, że jako wierzący katolik odpowiedzi na pytania dotyczące wiary szukam w Katechizmie. Nie próbuj też proszę obrażać mnie i moich przekonań.
  Pozdrawiam

 • anonim (hj7ib), 2020-10-28 11:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie jak czytam Wasze wypowiedzi to czuję się jak w średniowieczu. Ja mam już 79 lat i jestem wierzącym. Dziwi mnie, że ksiądz udziela śluby parom, gdzie panna młoda idzie w welonie i z ciążą widoczną na kilometr. Wstyd. Ale dla księdza to liczą się tylko pieniądze. Księża sami doprowadzają, że ludzie naprawdę zrozumieli jaką wiarę przedstawia im ksiądz. Młodzież rezygnuje z chodzenia na religię. Rodzice posyłają dzieci do komunii, gdzie one z tego nic nie rozumieją. No i w szkołach średnich młodzież zaczyna sama wybierać kim chce być. Dlaczego w kościele nikt tego im nie tłumaczy. Ostatnio zmarł mój kolega, córka poszła do księdza załatwić pochówek. Cena co łaska, ona dała 100 zł, a ksiądz powiedział, że ludzie dają 500, 1000 zł. To jest uczciwe. Mnie to wszystko przeraża. Taką mamy Polskę. I trzeba będzie żyć.

 • Bit (wohIi), 2020-10-28 12:28 Cytuj Zgłoś nadużycie
  grażyna napisał(a):

  Niech się pan Andrzej Jarosiewicz przyzwyczai do nazywania go per pan. Bo im szybciej do tego przywyknie, tym będzie mu łatwiej w nowej rzeczywistości, którą budujemy w Polsce. Po co ma się ciągle dąsać, psioczyć i co nie daj Boże, cierpieć katusze z powodu urażonych uczuć.

  A pytaliscie kogoś o zdanie, czy chce ta wasza nowa rzeczywistość?
  I co na to istotne? Ściągnęły te kamery czy nie? A może podpisały wal się gościu?

 • anonim (eTxuBT) napisał(a):

  Porównanie decyzji o zdjęciu kamer z kościoła do decyzji o dokonaniu apostazji jest jak porównanie odcięcia ręki do obcinania paznokci. To trochę inna kategoria. Kamery można zamontować inne, lepszej jakości może nawet przy współpracy z inną instytucja bądź redakcją. Jednak apostazja niesie ze sobą trochę większe konsekwencje niż dziury w ścianach.

  Odnosząc się do argumentu o chrzcie dzieci które są nazywasz "niemyślącym bobasem" chcę przypomnieć, że nikt w Kościele nie robi łapanki na ulicy i nie chrzci dzieci na siłę. W Prawie Kanonicznym jak i w Katechizmie Kościoła Katolickiego można przeczytać, że chrztu udziela się dzieciom na prośbę rodziców. Co więcej, Kościół troszczy się o to aby dziecko było wychowane po katolicku. Każdy z nas zna wiele przypadków kiedy duszpasterz w trosce odkłada chrzest w czasie. Mówi o tym Kan. 868 w punkcie 2 Kodeks Prawa Kanonicznego "... aby istniała uzasadniona nadzieja, że dziecko będzie wychowane po katolicku; jeśli jej zupełnie nie ma, chrzest należy odłożyć zgodnie z postanowieniami prawa partykularnego, powiadamiając rodziców o przyczynie."
  Jak widać nie z dokumentów oraz praktyki kościelnej, nie ma przymusu chrztu dzieci. To nie ksiądz jest winny temu, że chrzczone są dzieci a rodzice którzy dziecko do kościoła przynoszą. Ja moim rodzicom jestem wdzięczny, że mnie ochrzcili jako "niemyślącego bobasa". Moi rodzice jako wierzący katolicy chcieli mnie wyposażyć w to co najlepsze dla mojego dobra. Tak samo jestem im wdzięczny za to, że nauczyli mnie kultury, że zdecydowali o tym, że będę żył. Nawet za to, że mimo mojego wielkiego sprzeciwu kazali mi nosić czapkę i szalik. Wszystko to robili bo mnie kochali i chcieli mojego dobra. Mimo tego, że byłem nieświadomy tego co się w koło mnie dzieje w czasie mojego chrztu to po latach miałem okazję do potwierdzenia tego swoimi ustami w sakramencie bierzmowania.

  Cytując moją wypowiedź napisałeś "Musisz przyznać że kościół...". Nie wydaje ci się trochę nie odpowiednie twierdzić co muszę w dobie kiedy wielu polaków walczy o wolność wyboru? Proszę o pozostawienie tego co muszę a czego nie muszę mojej decyzji.

  Mój wcześniejszy komentarz dotyczył treści artykułu a nie trwających w Polsce protestów. Jeśli jednak wywołałeś mnie w swoim komentarzu i już musiałeś wspomnieć o protestach to pozwolę sobie krótko wyrazić moją opinię. Żyjemy w Polsce - kraju wolnym. Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii oraz ma prawo protestowania. To co się dzieje na ulicach budzi mój lęk. Wszystko przez to jaką formę protestu wybrano. Widząc agresję i młode dziewczyny używające tak wulgarnego języka zacząłem sam zgłębiać temat. Widzę dużo nieporozumień i niedomówień. Kobiety i dziewczyny uważają, że nie chcą powszechnego dostępu do aborcji (odnoszę się do wypowiedzi wsród moich znajomych oraz do wypowiedzi na nagranych z protestu w Jeleniej Górze). Niestety nie wszyscy chyba zdają sobie sprawę z tego jakie postulaty są zawarte w Straku Kobiet. Można o nich poczytać tu strajkkobiet.eu . Jest tam mowa miedzy innymi o powszechnym dostępie do aborcji na życzenie. Poza tym zauważyłem, że nie wszyscy są świadomi tego, że TK jedynie wydał orzeczenie a nie zakazał aborcji ze względów eugenicznych. Jednym z głównych argumentów młodych dziewcząt jest lęk przed śmiercią w czasie ciąży, a przecież nie zakazano aborcji w przypadku gdy życie matki jest zagrożone. Dużo niedomówień, wiele emocji. Obawiam się, że cała te sceny które widzimy są wykorzystywane do działań politycznych jednej lub drugiej strony sceny politycznej. Ataki na kościoły i duchownych też są nieporozumieniem. Oni nauczają z ambony to w co wierzą - to jest nauka kościoła. Nie zmienna od setek lat. Jeśli obowiązuje jeszcze wolność wypowiedzi to księża z tego prawa korzystają.
  Możemy się różnić światopoglądowo. Mam nadzieję nikogo nie uraziłem swoim komentarzem - staram się być w tym co piszę kulturalny. Proszę też o uszanowanie mojej opinii na temat obecności kamer w kościele oraz protestów w kraju.
  Pozdrawiam

  Różnimy się światopoglądem. Ty wierzysz w wyimaginowanego przyjaciela, ja nie.

  Na fejsie właśnie rozmawiam z koleżanką, która wkleiła filmik, w którym jakiś duchowny (podobno popularny ojciec Adam Szustak) przekonuje, że „świat zatrząsł się w posadach”. Zatrząsł? Bo w Polsce w kilku miejscach ktoś pomalował farbą coś na murze świątyni albo pokrzyczał wulgarnie na ulicy? Duchowny wyjaśnia, że zbliża się koniec kościoła, ale spoko, bo pan Jezus czuwa. Napisałem, że trochę nagina rzeczywistość ten koleś. Koleżanka odpisała, że „Jezus czuwa cały czas”. Więc dopytałem, co robi, gdy jego kapłani gwałcą dzieci? Odparła: „złe czyny złego człowieka nie dowodzą temu, że Boga nie ma i ze nie czuwa”. Odpisałem, że dowodzi to tylko tego, że albo jej bóg nie jest dobry, bo pozwala na rżnięcie dzieci, albo nie jest wszechmocny, bo nie potrafi zapobiec i tylko... czuwa. Już nic nie napisała.

  Księża opowiadają bajki, które dla logicznie myślącego człowieka kupy się nie trzymają. Niech jednak opowiadają, jest wolność słowa i przekonań, ale na podstawie tych bajek nie można tworzyć prawa dla wszystkich. A już tym bardziej nie można odbierać kobietom prawa do decydowania o ich ciele i nie można zmuszać ich do robienia czegoś, czego nie chcą. To takie proste. A strasznie piekłem i inne bajki już przestają działać.

 • Orinoco (hjJKc), 2020-10-28 14:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja tego trochę nie rozumiem. Nie chce mieć nic wspólnego z kościołem i już. Apostazja? Po co? Wychodzę z założenia, że członkiem kościoła zostałem przez chrzest, co działo się bez mojej zgody i woli, jako że miałem wtedy raptem kilka dni i w związku z tym ten akt nie ma żadnego znaczenia, a jeśli jakiś proboszcz uważa inaczej, to jego problem. Co więcej, gdybym dokonał formalnej apostazji, przyznałbym że moje członkowstwo w kościele katolickim jest ważne. Na argument, że mają mnie w swoich rejestrach i to czyni mnie członkiem kościoła, odpowiadam że zgodnie z tą logika, oponenta mogę zapisać, bez jego więzi i zgody, do Kościoła Latającego Potwora Spaghetti i będzie miał duży problem jako heretyk. I kwita!

 • zofia katoliczka (vkclk), 2020-10-28 15:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brawo P. Krzysztofie
  Proszę nie kasować postów ,to źle wygląda .
  Kamery Doktor ma w dudzie ,będzie zasysał z ,, po pierwsze mieszkańcy'' ,myślę że już do czasu
  Jak już to tu ktoś napisał ,wielebni ,odkąd zaczęliśmy liczyć , wysłali do Bozi więcej duszyczek niż Stalin i Hitler .
  Niech Doktor pamięta o Hiszpanii w czasach 30 zeszłego wieku ,działo się wtedy ,działo .U boku Pana zasiadło wtedy ok .20 000 jego funkcjonariuszy na tej ziemi ,prawie nikt z nich dobrowolnie .
  dziwne ,nie chcieli do raju ???

 • Niceam, 2020-10-28 19:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardzo dobrze zrobił a wy to banda bez klasy i honoru

 • Ala (AE7uHs), 2020-10-29 10:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Księża nawróćcie się. Zacznijcie wierzyć. Wasz Bóg mamona to nie wszystko.

 • anonim, 2020-10-29 11:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardzo dobrze zrobił że je wywalił.
  Gdyby tego nie zrobił byłby hipokrytą.
  I tak były podłej jakości.
  Pewnie kupione na allegro po 20 zł za sztukę.

 • No proszę, a sam Andrzej Jarosiewicz chwalił obraz z kamery prezentujący główną nawę, bo był super jakości. Zamiast oburzać się na to, że poinformowaliśmy o możliwości wypisania się z Kościoła Katolickiego, mógł pan Jarosiewicz pomyśleć i zrobić coś, co zatrzyma wiernych w tej instytucji.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Pan Twój (AreUPF), 2020-10-31 08:21 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Marek (ekhpQV) napisał(a):

  Popieram Księdza Jaroszewicza w całości! Lewica = tolerancja, ale tylko dla lewicowych poglądów. Mam odruch wymiotny na komentarze Szanownej Redakcji! Ciekawi mnie ilu protestujących pójdzie później z dziećmi na Pasterkę czy też do święcenia jajek...

  Napewno nie do niego hhee

 • Anonim (ekhqKl), 2020-10-31 20:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ma rację zabierać kamery i spieprzać faszystowskie istalinowskie slugusy

 • Anonim (ekhqKl), 2020-10-31 20:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy wy wogole jesteście Polakami