Nowe decyzje rządu: obowiązek noszenia maseczek, przesunięte egzaminy i matury

Dyskusja dla wiadomości: Nowe decyzje rządu: obowiązek noszenia maseczek, przesunięte egzaminy i matury.


 • anonim (AE7hJw), 2020-04-09 18:53 Cytuj Zgłoś nadużycie
  - (ALxJls) napisał(a):

  Ludzie myślą, że jak posiedzą miesiąc w domu to wirus w cudowny sposób zniknie. To tak jak dziecko, które podczas zabawy w chowanego zamknie oczy i myśli, że go nie widać. Opamiętanie przyjdzie, jak gospodarka padnie i do gara nie będzie co włozyć. Jeden test na COVID-19 kosztuje ponad 500 złotych. Pieniądze w budżecie skończą się bardzo szybko , nie będzie na leczenie innych chorób , nie będzie na ratowanie gospodarki. Zacznie się złodziejstwo, kombinatorstwo i wyzysk pracowników ! Już chcą wprowadzić 60 godzin pracy tygodniowo aby ratować gospodarkę. Ludzie, sami pchacie się w niewolnictwo !

  Czas najwyższy abyś Ty sam się opamiętał. Widzę że wyznajesz zasadę -mnie to nie dotyczy.Nie życzę Ci nic złego,ale abyś się nie przeliczył,bo będzie za póżno.

 • Ja (vZy4u), 2020-04-09 19:20 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Ouuhuhyy (hjJK8) napisał(a):

  Pracy jest pełno

  Zrozumiałeś co napisałem ? Oboje mamy pracę ale jedno z nas przez ograniczenia wprowadzone przez rząd musiało z niej zrezygnować na rzecz siedzenia w domu i zajmowania się dzieckiem urlopu płatnego już brakło a dwa dni opieki to tyle co nic zostaje urlop bezpłatny dla jednego z nas raczej dla żony bo mniej zarabia i zostaje moja wypłata za którą musimy zapłacić czynsz 480zl kredyt 1000 i rachunki co w sumie daje 2000zl czyli z wypłaty zostaje tysiąc no i 500 od państwa a w dzisiejszych czasach 1500 zł na styk wystarcza na życie a jeszcze od następnego czwartku mam kupować maseczki po 10zl sztuka ???

 • anonim (hjJHb), 2020-04-09 20:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja piszesz i płaczesz jak masz przeżyć, za 1500 zł a co ja z żoną mam zrobić jak wspólny dochód mamy 2280 zł opłaty i lekarstwa wynoszą prawie 1450 zł. Wesołych Świąt.

 • Kokosza_Nel (vk1go), 2020-04-09 20:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak żyć?
  "Zmienić pracę i wziąć kredyt"
  Bronisław vel Bul Komorowski

 • redaktor (ALxJls), 2020-04-09 20:50 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AE7hJw) napisał(a):

  Czas najwyższy abyś Ty sam się opamiętał. Widzę że wyznajesz zasadę -mnie to nie dotyczy.Nie życzę Ci nic złego,ale abyś się nie przeliczył,bo będzie za póżno.

  Dotyczy każdego z nas i niestety każdy z nas będzie musiał to przeżyć. Jedni miesiąc wcześniej, drudzy miesiąc później. Nie ma szczepionki i nie ma lekarstwa. Zresztą wirus to nie bakteria, i wynalezienie szczepionki i lekarstwa przeważnie trwa kilkanaście lat lub jest wręcz niemożliwe. Zobacz Hiv, żółtaczka typ C, ebola, czy nawet zwykła opryszczka. Gdyby minister zdrowia wprowadził tak drastyczne restrykcje w przypadku HIV to przez ostatnie 30 lat społeczeństwo przestało by współżyć a dzieci rodziły by się tylko z próbówki . Prawda boli ale tylko ona pozwala uzyskać spokój umysłu. Gdyby maseczki były skuteczne, to lekarze posiadający profesjonalną wiedzę i wyposażeni w specjalistyczny sprzęt nie chorowali by wcale. Stawianie za wzór postępowania państwa z obywatelami - Chiny i Koreę, które są reżimami totalitarnymi przeraża mnie. Przecież wiadomo, że tam każdy pretekst aby pozbawiać obywatela podstawowych praw i wolności jest wskazany. Jak działa tam propaganda łatwo się przekonać na podstawie tego co wyrabia Kim Dzong Un. Nasz bohater wiecowy - urzędnik od spraw zdrowia działa podobnie. Żadne restrykcje nie pokazują się w Dzienniku Urzędowym, konferencja prasowa wystarcza aby podległe służby rzuciły się na społeczeństwo w celu karania !

 • redaktor (ALxJls), 2020-04-09 21:02 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Atata (WuGu5) napisał(a):

  Czytam takich głupków. Najchętniej to by latali teraz wszędzie, gdzie się da, a później - gdy ich wirus trafi - będą warczeć, jaki to rząd zły, bo im nie pomógł...

  Podobno jest możliwość wszczepiania do mózgu takiego samego czipa jak w Chinach, który kontroluje temperaturę ciała, miejsce przebywania oraz myśli. Takie miniaturowe TVP-TVN które nadaje całą dobę !

 • - (ALxJls), 2020-04-09 21:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Joseph Goebbels był by dumny z działania TV i internetu . Jego metody jak że aktualne. Patrząc na społeczeństwo i na ślepą wiarę w to co przekazuje im telewizja na temat COVID-19 uważam, że naród niemiecki nie był świadomy jaka krzywdę robi Żydom. Propaganda zrobiła swoje . Przykre ale prawdziwe.

 • anonim (vk2Ra), 2020-04-09 22:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ...byłby... jakże...

 • smutne to... (anwXq), 2020-04-09 22:53 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Xd (AE45Md) napisał(a):

  Ludzie, zaiteresujcie się bo chodzi o nasze zdrowie. W nocy została przeforsowana ustawa w zwiazku z pakietem pomocowym , ustawa która umożliwia firmom telekomunikacyjnym stawianie masztów bez zezwoleń ministerstwa środowiska!!! MŚ zostało całkowicie wyłączone z decydowania o czymkolwiek co się odnosi do 5g ! Dla zainteresowanych , odbyła się dyskusja ,debata procedowano te ustawę. Proszę wpisać na youtube W NOCY Przepychali Zabójczą ustawę. Sprawą zajmuje się Mateusz Jarosiewicz ps. NEOS Był przy procedowaniu ustawy , to co mówi powonno dać wam do myślenia. Celowo nie linkuję bo i tak by wywalili

  Świadomość społeczeństwa jest coraz większa i w tym szukajmy nadziei... Ale jednak większość dalej ma przed oczami tylko obraz z przed szklanego ekranu. A ten przedstawia im to, co aktorzy głównej sceny chcą im zagrać...

 • anonim (ALxJtq), 2020-04-09 23:09 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Kokosza_Nel (vk1go) napisał(a):

  Jak żyć?
  "Zmienić pracę i wziąć kredyt"
  Bronisław vel Bul Komorowski

  "Na wybory i do urny"
  Przykurcz vel Psychopata

 • Z (AN0TUn), 2020-04-09 23:40 Cytuj Zgłoś nadużycie
  smutne to... (anwXq) napisał(a):

  Świadomość społeczeństwa jest coraz większa i w tym szukajmy nadziei... Ale jednak większość dalej ma przed oczami tylko obraz z przed szklanego ekranu. A ten przedstawia im to, co aktorzy głównej sceny chcą im zagrać...

  Nie pójdziesz na wybory wygra adrian pójdziesz , tez wygra adrian i co tu robić?
  Jak za komuny co byś nie zrobił i tak wygrał Gierek.

 • ZNAMCIE.PL (AmRb9X), 2020-04-10 00:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szukasz dziewczyny z okolicy? Znajdź ją na ZNAMCIE.PL

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • anonim (ALxJIn), 2020-04-10 06:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie ma maseczek.

 • 4 (AE7OF5), 2020-04-10 07:46 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ALxJIn) napisał(a):

  Nie ma maseczek.

  Ano nie ma ale w rozporzadzeniu jest mowa o maseczkach, SZALACH, HUSTACH etc

 • 5 (AE7OF5), 2020-04-10 07:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moze powinnismy zrobic tak-Ci co chca pracowac niech pracuja i chodza ale zakaz odwiedzin.Ci ktorzy obawiaja sie wirusa i chca aby okres zakazen minal (chory nie zaraza cale swoje zycie tylko przez okres gdy jest chory) niech zostaja w domach.
  Ale nie, to sie odezwie zaraz polactwo-buractwo ktore bedzie nakazywalo w imie wlasnych interesow finansowych nakazywac innym ryzykowanie zdrowia i zycia.
  Jak dla mnie zabronic jakiegokolwiek wychodzenia na m-c poza tymi ktorzy pracuja w sklepach. Wojsko,Policja i inne sluzby na ulicach i do robienia ludziom zakupow. kto sie nie podporzadkuje to przymusowa izolacja w szpitalu