Nowe decyzje rządu: obowiązek noszenia maseczek, przesunięte egzaminy i matury

Dyskusja dla wiadomości: Nowe decyzje rządu: obowiązek noszenia maseczek, przesunięte egzaminy i matury.


 • Gość (ANb348), 2020-04-09 16:14 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (hjJHb) napisał(a):

  Ludzie jak Wam nie wstyd takie rzeczy pisać, każdy którzy mają dzieci do lat 18 dostaje 500 plus to może się cieszyć i siedzieć w domu, a ilu ludzi tego nie mają i muszą też się cieszyć i siedzieć w domu. Nie wiem czy to jest teraz tak normalne co nam nakazują i zakazują ale na wybory każą nam iść i po co.

  Tak, bardzo się cieszę.Dostaję 500+ siedzę z dziećmi w domu zamiast pracować, opłacić czynsz za lokal i opłaty z tym związane.
  Tak umożą mi zus na 3 miesiące, może dostanę postojowe.Super 1300zl.W maju stracę okolo 8 tyś.Opieka na dzieci mi nie przysługuje.Zasilę grono bezrobotnych- ale nie tylko ja niestety.

 • Xd (AE45Md), 2020-04-09 16:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie, zaiteresujcie się bo chodzi o nasze zdrowie. W nocy została przeforsowana ustawa w zwiazku z pakietem pomocowym , ustawa która umożliwia firmom telekomunikacyjnym stawianie masztów bez zezwoleń ministerstwa środowiska!!! MŚ zostało całkowicie wyłączone z decydowania o czymkolwiek co się odnosi do 5g ! Dla zainteresowanych , odbyła się dyskusja ,debata procedowano te ustawę. Proszę wpisać na youtube W NOCY Przepychali Zabójczą ustawę. Sprawą zajmuje się Mateusz Jarosiewicz ps. NEOS Był przy procedowaniu ustawy , to co mówi powonno dać wam do myślenia. Celowo nie linkuję bo i tak by wywalili

 • Xd (AE45Md), 2020-04-09 16:18 Cytuj Zgłoś nadużycie


 • anonim (AE7hJw), 2020-04-09 16:31 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Xd (AE45Md) napisał(a):

  Jeszcze 26.02.2020 ten krętacz Szumowski w wywiadzie w tokfm śmiał się i zapewniał że noszenie masek ani nie chroni, ani nie zabezpiecza ! No jak można być takim szydercą, kłamcą a dzisiaj oglaszac noszenie masek za tydzień?!?!!!.!. Ludzie! Czy wy nie widzicie co oni z nami robią?!?!?!!?

  Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.Maska nie chroni Ciebie,ale przed Tobą.Jeśli nosić będą wszyscy ,to ma to sens.Inni zrobili to już dawno.

 • 07 (AE7OF5), 2020-04-09 16:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nauczcie się czytać! Gdzie tam jest napisane że mamy nosić maseczki? Mowa jest o zasłanianiu nosa i ust. Docelowo może to być chusta czy szal.
  A tak w ogóle to jakby rządziło PO to by nie było wirusa. Zwalczyli by jego metodą Francuską albo Niemiecką czyli spóźnione obostrzenia, 6 maseczek dla lekarzy na tydzień etc. Zresztą ten koronawirus to wymysł PISu żeby nie zgodzić się na dodatkowy czas na zmianę kandydatki na Prezydentkę.

 • 07 (AE7OF5), 2020-04-09 16:37 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Gość (ANb348) napisał(a):

  Tak, bardzo się cieszę.Dostaję 500+ siedzę z dziećmi w domu zamiast pracować, opłacić czynsz za lokal i opłaty z tym związane.
  Tak umożą mi zus na 3 miesiące, może dostanę postojowe.Super 1300zl.W maju stracę okolo 8 tyś.Opieka na dzieci mi nie przysługuje.Zasilę grono bezrobotnych- ale nie tylko ja niestety.

  Ile masz tych dzieci ze stac cie utrzymac rodzine za takie pieniadze? Przeciez to okolo 17zl/dzien/dziecko.
  Zyc nie umierac. Kupiles juz za to Lexusa?

 • Pojhhgds (hjJWl), 2020-04-09 16:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Te panie tirówki w maskach nie mogą pracować czy dostaniem dofinasowanie

 • Xyz (anwZT), 2020-04-09 16:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ten cały rząd nas tylko sprawdza do jakiego momentu mogą się posunąć i jak długo ludzie będą ich sluchac.

 • sabotaż antoniego smoleńskiego (AE7Wm2), 2020-04-09 16:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  maseczek nie ma i nie będzie ale obowiązek noszenia jest

  a nie ludzki pan jest panem życia i śmierci

 • Dziad (vk2oi), 2020-04-09 16:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak jest pampersy na noc a emeryci pieluchy i jadziem z wirusem a co ...tylko te maseczki to chyba Rydzyk będzie sprzedawał po 400 zł za sztukę .

 • anonim (AE7hJw), 2020-04-09 16:50 Cytuj Zgłoś nadużycie
  redaktor (ALxJls) napisał(a):

  Jak już wspominałem, mecenas i karnista dr hab. Jacek Potulski w wywiadzie dla Onet jasno sprecyzował co o tym myśli : " - Wychodzę z założenia, że jeżeli władza zaczyna wprowadzać zakazy w sposób bezprawny, to w prostej linii zmierza to do dyktatury. Nawet jeśli kieruje się słusznym celem społecznym, jakim jest walka z pandemią . Radzi, by nie przyjmować mandatów, które policja wręcza np. za wejście do lasu, jazdę na rowerze czy mycie samochodu.
  Zakaz wchodzenia do lasu bezprawny? Prof. Potulski: Wydał go organ, który nie ma do tego kompetencji
  Rozmówca Onetu uważa, że policja nie ma prawa wręczać ludziom mandatów za jazdę na rowerze czy mycie auta
  Wyjaśnia: - Jak wprowadzamy zakazy, to niech one mają oparcie w prawie. Bo inaczej uczymy społeczeństwo, że cel uświęca środki, a jeżeli chodzi o prawa obywateli, tak nie jest ! "

  Jeden taki mądraliński już był,dziś leży na INTENSYWNEJ, to premier WIELKIEJ BRYTANI.Tylko nie każdy może liczyć na taką opiekę medyczną jak on.

 • redaktor (ALxJls), 2020-04-09 16:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W wielu krajach europy obowiązuje zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych ! U nas "burki" od czwartku obowiązkowe :-). Ja tam będę nosił pełna kominiarkę , taką jak chłopaki mają na trybunach stadionu i git :-) !

 • Xd (AE45Md), 2020-04-09 16:54 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AE7hJw) napisał(a):

  Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.Maska nie chroni Ciebie,ale przed Tobą.Jeśli nosić będą wszyscy ,to ma to sens.Inni zrobili to już dawno.

  Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Znajdź sobie wypowiedź Szumowskiego z 26.02.2020 w tok fm . Ja nie mam pojęcia o czym piszę ? Ja tylko cytuję słowa ministra Szumowskiego , jemu to powiedz ! To on tak powiedział i jeszcze się rubasznie śmiał! Na pytanie dziennikarza czy rzeczywiscie maseczki mają jakiekolwiek zastosowanie ochronne . Kategorycznie stwierdził że NIE!!!! Jak ja nie cierpię takich malkontentów co nie potrafią czytać ze zrozumieniem!

 • redaktor (ALxJls), 2020-04-09 16:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AE7hJw) napisał(a):

  Jeden taki mądraliński już był,dziś leży na INTENSYWNEJ, to premier WIELKIEJ BRYTANI.Tylko nie każdy może liczyć na taką opiekę medyczną jak on.

  Leży, ale nie jest do niczego podłączony -zapomniałeś dodać:-) . Taki chwyt marketingowy !

 • 07 (AE7OF5), 2020-04-09 17:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeszcze 2-3 tygodnie temu cały świat sie chichrał, w necie bylo mnóstwo żartobliwych memów nt. koronawirusa. Gdy juz sie wszyscy osra..smy ze starchu to narzekamy na rzad ze tylko wprowadza ograniczenia. A co ma zrobic? Spolki z udzialem skarbu panstwa na tyle na ile mogly przestawily produkcje. Wlasnosci prywatnej nie da sie zmusic w szanownej demokracji.
  Bledem bylo sciagniecie tysiecy Polakow z zagranicy, potencjalnych nosicieli.
  Narzekacie na ilosc robionych testow. Kazdy chcialby miec zrobiony test codziennie. Nie da sie. Istnieja mozliwosci fizyczne ktorych nie da sie przeskoczyc. Mamy tyle ile mamy laboratoriow.
  Co do maseczek. Pamietacie jak miesiac/2 m-ce temu (gdy juz widzielismy co sie dzieje w Chinach) lezaly na polkach w sklepie? Dlaczego nikt wtedy nie zrobil sobie zaopatrzenia?
  Narzekamy typowo polaczkowo zamiast wziac sie za siebie i pilnowac jedni drugich. Widzac szwedajacych sie gowniarzy dzwonic na psiarnie. Widzac starszych ludzi bezmyslnie szwedajacych sie po sklepach zaoferowac swoja pomoc. Czas na rozliczenia przyjdzie pozniej, teraz trzeba dzialac.
  Chyba ze komus celowo zalezy na zrobieniu chaosu...