Bolesławieccy księża ostrzegają przed wypisywaniem się z religii

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławieccy księża ostrzegają przed wypisywaniem się z religii.


 • Wieslaw (ALHobO), 2020-01-07 07:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Upadek fałszywej religii jest bliski .W tej religji przoduje pedofilia ,która nie ma nic wspólnego z wielbieniem prawdziwego Boga.

 • olo (qvQ0T), 2020-01-07 08:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Spowiedź została wymyślona, aby kościół mógł kontrolować ludzi i aby kościół wiedział co się dzieje w społeczeństwie. Popatrzcie, że we wczesnych stadiach chrześcijaństwa nie było spowiedzi. Pierwsze wzmianki to wiek VI, a przyjęta na soborze została w XIII wieku.

 • Ano (AtH5L8), 2020-01-07 08:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  takie teksty raczej nie pomogą w powrocie młodzieży do kościoła. Raczej odstraszają jeszcze bardziej.

 • anonim (hjRkr), 2020-01-07 09:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A Mahomet zaciera ręce. Wystarczy spojrzeć na Francję, jakie tam są realia.

  Uważam, że zniesienie celibatu rozwiąże współczesne problemy kościoła.

 • anonim (ALxVfz), 2020-01-07 10:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszyscy będziecie smażyć się w piekle.

 • myslenie nie boli (ALlabt), 2020-01-07 10:46 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (AE7XHS) napisał(a):

  Święta prawda niestety.

  Widze ze mozgownica wyprana przez wielewnego nieroba.Albo, mozd trzeba odebrac z zachrysti.

 • myslenie nie boli (ALlabt), 2020-01-07 10:48 Cytuj Zgłoś nadużycie
  xc (ALxVXu) napisał(a):

  Nie ma przymusu wysyłać dziecka do komunii, czy udzielać chrztu. Tacy jak ty robią to z pazerności, żeby wyłudzić pieniądze od rodziny i gości :-).

  Widze ze mozgownica wyprana przez wielewnego nieroba.Albo, mozd trzeba odebrac z zachrysti.

 • Myslenie nie boli (ALlabt), 2020-01-07 10:49 Cytuj Zgłoś nadużycie
  myslenie nie boli (ALlabt) napisał(a):

  Widze ze mozgownica wyprana przez wielewnego nieroba.Albo, mozd trzeba odebrac z zachrysti.

  Sorry. Nie dotyczy

 • mi (ALxaaJ), 2020-01-07 12:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Księżom chodzi przede wszystkim o kasę za prowadzenie religii w szkołach. Jeżeli wszyscy uczniowie zrezygnowaliby z uczęszczania na lekcje religii, to oświata i samorządy zaoszczędziłyby na wydatkach, zmniejszając tym samym dziurę budżetową.Nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli przedmiotowców ale dla księży, którzy nie sieją i nie orzą, zawsze się znajdą.

 • Lux (ALxJTx), 2020-01-07 16:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zacznijmy od tego, że wiara to nie chodzenie na religie, czy kościoła do wiary nikomu, to nie potrzebne. Tym bardziej że pewnie nawet jakby jakimś cudem istniał ten bóg, to wydaje mi się, że jego realne nauki, jeśli rzeczywiście istniał, nie mają nawet pewnie w minimalnym stopniu odzwierciedlenia, pewnie gdyby bóg istniał, to cały ten kościół zmiótłby z ziemi szybciej niż mrugniecie, za duże tam kolesiostwa, korzyści materialnych i wiele innych złych rzeczy, ogólnie ze jak powiem, szatan wygrał walkę :) Czarne sukienki są tego dowodem :D Nie dość jak baby wyglądają, to jeszcze szczą szatana :D

 • Jarek (hjJuH), 2020-01-07 16:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z poziomu większości komentarzy wnioskuję, że niewielu z was przeczytało cały tekst a jeszcze mniej ze zrozumieniem.
  Rzecz jest bardzo prosta: zaprzestanie uczęszczania na religię nie jest jakimś kaprysem wynikającym nie wiadomo skad, wszystko ma swój powód i konsekwencje.
  Co najważniejsze: nie chcesz to nie chodź, jeśli Kościół jest wg. Ciebie ucieleśnieniem zła to wypisz z niego swoje pociechy, tylko nie narzekaj później że nie mają komunii, bierzmowania a i żeby ślub "dostać" trzeba dać w łapę nieogarnietemu księdzu. Jak wychodzić to bez hipokryzji, w drugą stronę tak samo.

 • anonim (ALxVUJ), 2020-01-07 17:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "trzeba dać w łapę nieogarnietemu księdzu" - z własnego doświadczenia, ty wikary też jesteś zboczony, nienasycony. Najlepszy pewnie będzie "samochód od bezdomnego"?

 • anonim (e3aTX8), 2020-01-07 17:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  sredniowiecze skonczylo się 500 lat temu a te przywileje jeszcze im się ostały? Aż strach pomyslec co oni wyprawiali w tamtych czasach. Albo jeszcze to - krowa od bezdomnego i gratis koń

 • Rico (ALlaTj), 2020-01-07 18:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie nie piszcie głupot ,to,że religia jest w planie nie oznacza ,ze się na nią ma uczęszczać! Aby uczęszczać trzeba złożyć wniosek na piśmie ,a później aby zrezygnować osoba dorosła czyli uczeń lub w przypadku niepełnoletniego opiekun prawny składa wniosek o rezygnację.Amen.Tych co nie wierzą prosiłbym o zachowanie swoich uwag dla siebie i im PO dobnym.

 • o. Misjonarz (euIr9P), 2020-01-07 18:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziecko już w przedszkolu dowiaduje się, że jakiś pan został przybity do krzyża i zamordowany, dlatego, że ono nie słucha mamusi i tatusia. Dziecko, które jest wrażliwe i ma dobrze rozwiniętą wyobraźnię, przeżywa szok, słysząc, że jest winne czyjejś śmierci.
  Mały człowiek żyje więc w poczuciu ciągłego psychicznego szantażu. Co wejdzie do świątyni to widzi tego wisielca. Na dodatek dla każdego trzeźwo myślącego obserwatora czymś głęboko oburzającym jest widok dzieci tresowanych w powtarzaniu niezrozumiałych regułek zwanych modlitwami lub cytatami z Biblii, które mają urabiać im mózgi. Jest w tym coś odrażającego i bardzo poniżającego tak dla samych dzieci, jak i dla religii (tego ich Boga), którą one w tak bezmyślny sposób „wyznają". Religia ma jednak w tej sytuacji to na pociechę, że gdyby nie ta psychiczna przemoc - niewielu zapewne znajdowałaby wyznawców. Ciekawe, że przywódców religii, z których każda ma pretensje do wyjątkowości, nie zawstydza fakt, iż gros wiernych to potomkowie poprzednich pokoleń wiernych siłą wcieleni do armii wyznawców.
  W rodzinach humanistycznych nie ma powodów do pośpiechu i presji w sprawach światopoglądowych. Dziecko w czasie dorastania jest na bieżąco informowane o różnych religiach i światopoglądach i może od rodziców usłyszeć o ich punkcie widzenia. Nie musi powtarzać bezmyślnie żadnych regułek ani żadnych książek uważać za „święte". Nie musi niczego deklarować przed czasem, a głównym zadaniem rodziców jest wpojenie dziecku krytycznego myślenia oraz solidarnej, humanitarnej, współodczuwającej i opartej na rozumie etyki. Ono samo wybierze to, co będzie chciało, i kiedy będzie miało na to ochotę.