Bolesławieccy księża ostrzegają przed wypisywaniem się z religii

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławieccy księża ostrzegają przed wypisywaniem się z religii.


 • BB (eltCFQ), 2020-01-06 15:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proponuję ks. o rachunek sumienia ale uczciwy a nie groźby wypisywać.

 • Ł (hjJDt), 2020-01-06 15:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Grozić będzie klecha... A popatrz jeden z drugim na siebie, cały przekrój siedmiu głównych grzechów! Jeszcze będziecie prosić żeby ludzie chodzili do kościoła!

 • Maciej (qfHwO), 2020-01-06 15:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  WYPISUJCIE SIĘ!!! I MIEJCIE GŁĘBOKO W D...E BAJKI O GADAJĄCYM WĘŻU I SZAMANIE CHODZĄCYM PO WODZIE.

 • nie katolik (ALlaXn), 2020-01-06 15:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "winy moralnej, przez poważne naruszenie troski o wiarę i życie duchowe", a co Kościół robi moralnego w sprawie kolegów pedofilów, dzieciorobów, złodziei i oszustów. Nadal są w śród nich i to im moralnie nie przeszkadza ?

 • takie zycie (ALlabt), 2020-01-06 16:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tym panom juz dziekujemy! Chrzest - placimy, komunia-placimy, bierzmowanie - placimy, slub - placimy i juz jestesmy w trumnie, nadal placimy! Amazon ma wolne miejsca do pracy, zatrudnic sie i zapracowac na sziki-miki.
  Panowie w czarnych sukienkach stracili autorytet i szacunek. Ostatni powinien zgasic swiatlo!

 • Malkon (ALxVN0), 2020-01-06 16:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mówić o konsekwencjach to tak jakbysmy mieli do czynienia z zastraszaniem. dlaczego księża nie mówią o przyczynach takiego stanu rzeczy. Nie mozna mówić, że ktoś zaniedbuje chodzenie na religię jest niewierzącym lub "słabym" w wierze. Instytucja kościelna - nie mylić z wiarą, nie nadąża za postępem cywilizacyjnym, za stanem umysłu wiernych. To nie są lata kiedy mieliśmy do czynienia z analfabetyzmem. Gdy byłem młodszym człowiekiem religia była w szkołach (czasy wstrętnej komuny i jak to niektórzy okreslają czasy zamordyzmu) i zajęcia były prowadzone przez katechetki z przedwojennym doświadczeniem pedagogicznym. W 1958 roku zlikwidowano zajęcia z religii w szkołach i przeniesiono do kóścioła. W kościele już nie było katechetki. Zajęcia prowadził ksiądz. U nas akurat był ksiądz, który był kaleką. Kaleką został po eksperymentach medycznych, których doświadczył w KL Auschwitz - Obóz Koncentracyjny Oświęcim. Jako ojciec duchowy był bardzo dobrym człowiekiem z drugiej strony jako człowiek po potwornych prześciach był bardzo nerwowy. Kiedyś za mój szczeniacki wybryk, najprawdopodobniej za puszczenie bąka połamał na mnie całego dziadka do gaszenia świec. Na kilka lat porzuciłem chodzenie na lekcje religii. Rodzice nawet o tym nie wiedzieli. Były to takie czasy ,że większość nauczycieli wymierzała różne kary cielesny bicie linijką po łapkach było powszechne. Był taki człowieczek w okularach z grubymi szkłami i zagryzacącym wąsa, który chodząc po klasie uwielbiał z liścia przylożyć w tył głowy tak, że nosem lądowało się na pulpicie ławki. Inny nauczyciel połamał na mnie drewniany wskaźnik do map. Na księdza jako szczeniak mogłem się pogniewać a na szkołę nie. Religia była nieobowiązkowa. Nie przeszkadzało mi to w tym żeby od czasu do czasu chodzić do kościoła czy w domu pomodlić się. Jednakże wszystko to było ponad kopę lat temu. Dzisiejsze czasy są takie, że tego rodzaju wystąpienia księży nie przyciągają a odpychają młode pokolenie od kościoła.

 • mi (ALxa2r), 2020-01-06 16:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przedmiot zwany religią, nie określa precyzyjnie, o jaką religię chodzi.Religii jest wiele.Ten przedmiot powinien, jako alternatywa do etyki, nazywać się religioznawstwem, i wówczas księża nie mieli by prawa, do wygłaszania takich pouczeń, jak wyżej.

 • Adam (AqUx5q), 2020-01-06 16:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziwne że osoba jawnie poperająca i należąca do organizacji która łamiąc prawo i wszelkie zasady moralności pomagając pedofilom uniknąć kary ukrywając i często niszcząc dowody oraz stosując szantaż i pieniądze ma czelności twierdzić że wypisanie się z nauk tej organizacji będzie skutkować odmówieniem sakramentów.

  Ciekawe co na to Papież i osoby dorosłe które nie miały okazji uczeszczać na religię a sakramnety i tak przyjeły po naukach.

  Tacy ludzie powinni zniknąć z kościoła, dopóki ta organizacja nie oczyści się z grzechów swoich członków w ogóle nie powinna udzielać sakramentów gdyż jest to szczyt hipokryzji

 • yoyo (dpfHYl), 2020-01-06 18:18 Cytuj Zgłoś nadużycie
  zbirlas napisał(a):

  1. likwidacja funduszu kościelnego
  2. zaprzestanie jakiegokolwiek finansowania wszystkich wyznań z budżetu państwa
  3. opodatkowanie wyznawców każdej religii, poprzez deklarację każdego wiernego do krajowej administracji skarbowej
  4. obowiązek kas fiskalnych w każdej wspólnocie wyznaniowej, parafia, gmina etc.

  I po kłopocie.

  Odechce się wypisywania głupot.

  Rezygnację podjąłem jako młody chłopak.Teraz już po 50tce.I wcale nie żałuję
  Wręcz przeciwnie.Czuję się z tym bardzo dobrze.

 • AK (qn6ug), 2020-01-06 19:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kościół w tych czasach to nie wiara. Kościół to biznes i polityka. W końcu za co Rydzyk dostaje taką kasę od PISu. Raczej nie dla tego że PiS jest więżący. To jedna sprawa a druga to gwałty na małych bezbronnych dzieciach i te debilne kościelne sądy które wcale nie skazują oprawcow wręcz przeciwnie wpychają ich w inne grono potencjalnych ofiar wywalając takiego księdza do innej miejscowości. Cieszymy się że wśród młodych ludzi jest świadomość której brakuje ludziom starszym, którzy mają klapki na oczach i którymi jest łatwo sterować, aż się prosi nazwać tych ludzi głupcami i egoistami. Dążmy do tego żeby kościół nie robił z naszych umysłów wody. Żebyśmy robili to na co mamy ochotę i żeby już nigdy koścół nie mieszał się w nasze życie.

 • Pismo Święte (hjccV), 2020-01-06 19:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz3, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie.
  8 Diakonami tak samo winni być ludzie godni4, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, 9 [lecz] utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. 10 I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. 11 Kobiety5 również - czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim. 12 Diakoni niech będą mężami jednej żony6, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami. 13 Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny stopień7 i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie.

 • anonim (ALxVIo), 2020-01-06 19:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja w to wszystko nie wieże. Lewaki atakuję z każdej strony. Religia powinna być przymusowa jak szczepienia.

 • xc (ALxVXu), 2020-01-06 20:03 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Arnold (vZIwa) napisał(a):

  Jeszcze 20lat wierząca starszyzna się pokończy i po kościele..tonący brzytwy się chwyta

  Jeszcze 20 lat i zatęsknisz za "krzyżem" . Pierwsza poważna choroba zwykle nawraca takich jak Ty.

 • xc (ALxVXu), 2020-01-06 20:06 Cytuj Zgłoś nadużycie
  takie zycie (ALlabt) napisał(a):

  Tym panom juz dziekujemy! Chrzest - placimy, komunia-placimy, bierzmowanie - placimy, slub - placimy i juz jestesmy w trumnie, nadal placimy! Amazon ma wolne miejsca do pracy, zatrudnic sie i zapracowac na sziki-miki.
  Panowie w czarnych sukienkach stracili autorytet i szacunek. Ostatni powinien zgasic swiatlo!

  Nie ma przymusu wysyłać dziecka do komunii, czy udzielać chrztu. Tacy jak ty robią to z pazerności, żeby wyłudzić pieniądze od rodziny i gości :-).

 • anonim (AE7XHS), 2020-01-06 20:09 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Mario (hjJni) napisał(a):

  Nie chodzisz na religię ani do kościoła, potem dajesz grubą kopertę i ''nie ma sprawy''. Możesz przystąpić do sakramentu.

  Święta prawda niestety.