Wystawę „a capriccio” prezentuje galeria Format

Wystawę „a capriccio” prezentuje galeria Format
fot. T. Gąsiorowski W Galerii Format zaprezentowano ceramiczno-malarską wystawę dwóch bolesławianek. Ekspozycję "a capriccio" [z humorem – dop. red.] można oglądać do 21 lipca.
istotne.pl stanisława wojda-pytlińska, rzeźba, krystyna gay-kutschenreiter

Wernisaż prac Krystyny Gay-Kutschenreiter oraz Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej zorganizowano w piątek w Galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu.

Krystyna Gay-Kutschenreiter zajmuje się rzeźbiarstwem artystycznym od ponad 30 lat. Otrzymała m.in. Złoty Krzyż Zasługi za kształcenie kadr ceramicznych. W 1999 roku została uhonorowana Złotą Odznaką Polskiego Związku Artystów Plastyków. Jej prezentowane były wielokrotnie w kraju oraz poza jego granicami, w Niemczech, Austrii, Czechach, Szwecji i na Białorusi.

Stanisława Wojda-Pytlińska uczy dzieci i młodzież. Prowadzi Akademię Sztuki w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. Jej prace prezentowane były m.in. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie i w Schlesisch Oberlausitzer Dorfmuseum w Markersdorfie. Za swoją szeroką działalność uhonorowana została m.in. Odznaką Zasłużony Działacz Kultury (1981) oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej (1999).

Wystawa "a capriccio" będzie dostępna do 21 lipca.