W Teatrze Starym wystawiono „Kwadrofonię”

W Teatrze Starym wystawiono „Kwadrofonię”
fot. B.org Premierowy pokaz przyciągnął pełną salę. Wśród widowni byli ludzie w różnym wieku, zarówno gimnazjaliści, jak i emeryci.
istotne.pl teatr, występ, manufaktura

Sobotni spektakl był już czwartym pokazem młodych artystów. Po "Promocji Tekstylu", "Zaduszkach Poetyckich" i "Małym Księciu" przyszedł czas na kolejny projekt.

Autorami scenariusza są sami aktorzy. Powstał on na podstawie wierszy Magdy Kamyszek, która także współpracuje z Teatrem. W sztuce zagrali: Gabriela Pawlik, Aleksandra Downar, Diana Filipowicz oraz Artur Gołdyn.

Przedstawienie pełne było kontrastów. Przeciwstawiono sobie dwie bohaterki. Pierwsza z nich była załamana i samotna, druga zaś wesoła i pełna nadziei. Ich przemyśleniom i problemom towarzyszyły postacie: Biały i Czarny. Pierwsza z nich pocieszała i napełniała optymizmem, druga podsuwała czarne myśl. W spektaklu było wiele niedopowiedzeń, często na temat miłości i samotności.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Teatr Manufaktura istnieje od dwóch lat. Działa przy bolesławieckim Młodzieżowym Domu Kultury. Jego pracę nadzoruje Katarzyna Pranić. Młodzi ludzie wydają także własne pismo – Tekstyl, zajmujące się promocją tekstów początkujących artystów. Do tej pory ukazały się cztery numery, które można bez problemu znaleźć w gimnazjalnych i licealnych czytelniach.

Zobacz także

Tekstyl i Teatr Manufaktura