Efektowne zwycięstwo Warty Bolesławieckiej

Efektowna wygrana Warty Bolesławieckiej
istotne.pl 0 mecz, orkan szczedrzykowice, gks warta bolesławiecka

Drugie z rzędu zwycięstwo w IV lidze dolnośląskiej odniósł GKS Warta Bolesławiecka. Po wyjazdowej wygranej z Włókniarzem Mirsk (2:0) GKS zainkasował kolejne 3 punkty. Tym razem zawodnicy Krzysztofa Kaliciaka wysoko pokonali Orkana Szczedrzykowice. Sobotni mecz zakończył się wynikiem 4:0 (1:0). Gole dla GKS zdobyli: Adrian Biały (2) - 34 i 52 minuta, Damian Puzio - 58 minuta oraz Alek Bernat - 68 minuta. Goście rozegrali słabe spotkanie. W pierwszej połowie kibice obejrzeli dużo walki w części środkowej boiska, ale niewiele z tego wynikało. Na początku drugiej połowy Orkan starał się doprowadzić za wszelką cenę do remisu, ale to GKS był skuteczniejszy i zdobywał gole. Natomiast strzały gości były bądź zbyt lekkie bądź niecelne.

Zwycięstwo z wiceliderem tabeli cieszy podwójnie. Wygląda na to, że w zespole z Warty Bolesławieckiej wreszcie nastąpiło przełamanie i to co najgorsze już minęło. Piłkarze Warty nie kryli po meczu swojej radości. Czy za tydzień GKS odniesie trzecie zwycięstwo? W 11 kolejce przeciwnikiem zespołu Krzysztofa Kaliciaka będzie Nysa Zgorzelec.

GKS Warta Bolesławiecka: Dawid Mucha - Marcin Głowacki, Marek Spychalski, Adrian Krzeszowiec, Kamil Mikietiuk, Mariusz Krzysik (79' Bartosz Bernacki), Remigiusz Buchowski (74' Radosław Powroźnik), Damian Puzio, Kacper Wojciechowski (59' Aleksander Bernat), Marcin Kraśnicki (59' Mateusz Janczyszyn), Adrian Biały (82' Sławomir Pełdiak).