Zawodowo robią selfie

Zawodowo robią selfie
fot. GCKiS Biblioteka Miejska Nowogrodziec GCKiS Biblioteka Miejska w Nowogrodźcu zorganizowała dla młodzieży z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Nowogrodźcu dwa spotkania pod hasłem „Zawodowe selfie”.
istotne.pl warsztaty, gckis nowogrodziec, biblioteka miejska nowogrodziec

Były to spotkania dla młodych ludzi zastanawiających się nad wyborem ścieżki zawodowej. Zajęcia zachęcały do rozwoju zawodowego w branży ICT oraz do zdobywania umiejętności cyfrowych potrzebnych na rynku pracy.

W trakcie spotkania uczestnicy poznali zawody przyszłości związane z branżą ICT (czyli takie, co do których przewiduje się wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy); dowiedzieli się, jak istotną rolę w wykonywaniu różnych zawodów (w tym zawodów tradycyjnych) odgrywają nowe technologie oraz kompetencje cyfrowe. Poinformowano ich również, że w przypadku zawodów technicznych bardzo ważne są tzw. kompetencje miękkie, czyli umiejętności komunikacyjne.

Uczniowie sprawdzili również poziom swoich kompetencji cyfrowych przydatnych na rynku pracy. Podczas spotkań wykorzystano tablety z projektu „Tablety w Twojej Bibliotece” oraz zaprezentowano platformę z książkami elektronicznymi IBUK do której Biblioteka wykupiła dostęp.

Szczegóły na stronie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.

GCKiS Biblioteka Miejska Nowogrodziec/ii