Ile kosztuje ławka na cmentarzu?

Ile kosztuje ławka na cmentarzu?
fot. freeimages.com (bzyk1975) O nagłośnienie tematu poprosiła nasza Czytelniczka. W mailu do redakcji napisała:
istotne.pl cmentarz, opłata, mzgk bolesławiec

Gdy rozmawiałam ze znajomą, zażenował mnie fakt, jaki usłyszałam o naszym bolesławieckim cmentarzu. Niedawno koleżanka, chcąc postawić ławkę przy grobie, usłyszała od jednego z pracowników, że musi zapłacić za pozwolenie.

Nie dość, że biorą niemałą opłatę za miejsce na cmentarzu (jedna z większych w okolicy), to ponoć za ławkę przy grobie trzeba płacić 40 zł rocznie... Co przez 20 lat da więcej niż opłata za grób. Masakra...

Dariusz Filistyński, kierownik Cmentarza Komunalnego MZGK w Bolesławcu, prostuje:

Administracja cmentarza pragnie Państwa poinformować, iż nigdy w przeszłości, jak i obecnie, nie były pobierane takie opłaty. Zgodnie z cennikiem opłat cmentarnych bolesławieckiego cmentarza z dn. 12.05.2014 r. w przypadku chęci montażu ławki przy grobie zmarłej osoby po uzyskaniu zezwolenia i opłacie w wysokości 36,90 zł zainteresowani klienci mogą dokonać takiego montażu. Zezwolenie wydaje się na wniosek klienta, który jest dysponentem grobu albo jest upoważniony przez dysponenta grobu do uzyskania takiego zezwolenia.

Warunki montażu ławki przy grobie muszą być uzgodnione z administratorem cmentarza i nadzorowane przez pracowników cmentarza [...].

Opłata w brzmieniu:

  • opłata za wydanie zezwolenia na wykonanie drobnych prac budowlanych, remontowych i nasadzeń (położenie kostki brukowej, montaż ławki itp.) – jest pobierana tylko raz [podkreślenie – DF].