Weekend w kinie Forum

Weekend w kinie Forum
fot. BOK-MCC W Forum premierowo od piątku: „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” w wersji cyfrowej i 3D oraz polska komedia „Disco Polo”.
istotne.pl bok mcc, kino forum, disco polo, obelix asterix
BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Kolejna odsłona kultowego komiksu o przygodach Asteriksa i Obeliksa należy do zdecydowanie udanych. Jest to obraz zabawny i mający dużo świetnych momentów i pomysłów. Tym razem dwójka słynnych Galów stawia opór Cezarowi nie poprzez zbrojne działania, ale staje przed wyzwaniem wojny ekonomicznej. Rzymianie budują obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To osiedle Bogów powoduje, że galijscy przyjaciele muszą oprzeć się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu. Obraz niesie ważne przesłanie dla najmłodszych widzów, pokazuje, że pieniądze nie są najważniejsze w życiu, a cywilizacja nie zawsze musi triumfować nad naturą.

Natomiast polskie „Disco Polo”, to opowieść osadzona w latach dziewięćdziesiątych, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia, „od zera do Rockefellera”. W tej atmosferze młodzi muzycy z prowincji Tomek i Rudy, napędzani pasją oraz marzeniami, żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. W filmie zobaczymy m.in. Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego, Tomasza Kota i Joannę Kulig.

Oprócz premier jeszcze przez tydzień grane będą: „Pięćdziesiąt twarzy Greya” oraz „Samba”. Szczegóły na stronie kina Forum.