Krystyna Szwajkowska odniosła kolejny sukces

Krystyna Szwajkowska odniosła kolejny sukces
fot. K. Szwajkowska Krystyna Szwajkowska z Bolesławca jest Mistrzynią Polski w racketlonie. Dzięki zwycięstwu bolesławianka wystąpi w Mistrzostwach Świata.
istotne.pl racketlon, krystyna szwajkowska

Drugie Mistrzostwa Polski w racketlonie Lexmark Racketlon Cup 2005 odbyły się w miniony weekend w Zgierzu koło Łodzi. W mistrzostwach wystartowali sportowcy z całego kraju. O tytuł Mistrza Polski walczyło 58 mężczyzn i 13 kobiet. Zawodniczki grały systemem do dwóch przegranych. Pierwsza porażka nie oznaczała eliminacji z turnieju. Zawodniczka z jedną przegraną mogła nadal walczyć o brązowy medal.

Brak opisuBrak opisufot. E. Nowakowska

Bolesławianka Krystyna Szwajkowska zrewanżowała się za ubiegłoroczną porażkę pokonując w finale Sylwię Borek z Nowego Sącza. Przy okazji mistrzostw rozstrzygnięto rywalizację na najlepszego sportowca w pojedynczej dyscyplinie, wchodzącej w skład racketlona. W badmintonie bolesławianka okazała się również bezkonkurencyjna.

W II Mistrzostwach Polski w racketlonie brał udział także Norbert Stolicki z Bolesławca. W kategorii Open zajął on szóste miejsce.