Bolesławianie Mistrzami Czech w racketlonie

Norbet Stolicki i Krzysztof Samonek
fot. TOP Norbert Stolicki i Krzysztof Samonek zwyciężyli w Otwartych Mistrzostwach Czech 2010. W finale nasi zawodnicy pokonali duet czesko-angielski Vesely/Maners.
istotne.pl 0 top bolesławiec, racketlon, norbert stolicki, krzysztof samonek, jacek szubert

Turniej Czech Open odbył się 25 marca w Pradze. Na starcie stanęło łącznie 48 par. Mistrzowski tytuł wywalczył debel Norbert Stolicki i Krzysztof Samonek. W walce o finał bolesławianie pokonali duety: Kroier (Niemcy)/Granvile (Nowa Zelandia), Bosselman/Weeisner (obaj Niemcy) oraz dwunastą parę rankingu światowego – austriacki debel Krenn i Schubert. W spotkaniu o zloty medal i tytuł Międzynarodowych Mistrzów Czech Norbert i Krzysztof trzynastoma punktami pokonali debel czesko-angielski Vesely/Maners. W zawodach startował także trzeci reprezentant TOP – Jacek Szubert. W deblu grał z wrocławianinem Rafałem Rykowskim. W grze parami polaki debel dotarł do ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość pary z Niemiec.

Bolesławianie wywalczyli w Pradze Mistrzostwo CzechBolesławianie wywalczyli w Pradze Mistrzostwo Czechfot. TOP

Nieco gorzej poszło bolesławianom w grze singlowej. Z grona 96 zawodników do półfinału awansował Norbert Stolicki, zaś Krzysztof Samonek zakończył indywidualną rywalizację na dziewiątym miejscu. W grze o finał Norbert uległ trzeciemu zawodnikowi rankingu światowego - Jermaine Mannersowi z Anglii. W walce o brąz zawodnik TOP musiał uznać wyższość Austriaka - Christophera Krenna, który jest liderem światowej listy.