Koszykarze StarBolu pokonali UKS Olimpię Węgliniec 102:76

Logo KK StarBol Bolesławiec
istotne.pl 0 mecz, koszykówka

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków bolesławian. Gospodarze szybko wypracowali 6-punktową przewagę. Jednak gracze Olimpii jeszcze szybciej zniwelowali straty i w 6 minucie na tablicy był remis 7:7. Następne 2 minuty to gra kosz za kosz. Przełomowym momentem tej części gry był okres między 7 a 9 minutą. Wówczas zawodnicy StarBolu odskoczyli rywalom na 10 punktów i utrzymali tę przewagę do końca pierwszej kwarty.

Druga kwarta rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – od ataków gospodarzy. W 2 minucie przewaga bolesławian wynosiła już 20 punktów, by tuż przed końcem drugiej kwarty osiągnąć aż 30 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem StarBolu 61:34.

Wysokie prowadzenie wyraźnie rozluźniło bolesławian, mimo to po 3 kwartach StarBol prowadził z Olimpią aż 73:40.

W ostatnich sekundach spotkania, dzięki rzutowi Krzysztofa Buciaka, StarBol przekroczył magiczną barierę stu punktów. Aż trzech koszykarzy z Bolesławca zakończyło mecz z dorobkiem ponad 20 punktów.

W trakcie spotkania na parkiecie zameldowali się wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu meczowego. Dla kilku z nich był to debiut w seniorskiej koszykówce.

KK StarBol Bolesławiec – UKS Olimpia Węgliniec 102:76 (31:21, 30:13, 15:12, 26:30). KK StarBol: Dariusz Dzierżyc 4, Kamil Milancej 11 (1x3), Paweł Minciel 24, Zbigniew Owczarek 27 (2x3), Wojciech Klimek 32 – Kamil Wołyniak, Krzysztof Buciak 2, Jakub Gryń, Mariusz Sokal 2, Bartłomiej Ornowski. Trenerem zespołu jest Jarosław Leszczyński.