MKS Bolesłavia: trójka lekkoatletek wystąpi na olimpiadzie młodzieży!

MKS Bolesłavia: trójka lekkoatletek wystąpi na olimpiadzie młodzieży!
fot. MKS Bolesłavia Katarzyna Jankowska, Aleksandra Wołoszyn i Paulina Olszowy awansowały do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach na przełaj. Eliminacje obyły się w Szprotawie.
istotne.pl mks bolesłavia, bieg, szprotawa

W sobotę (21 marca) w Szprotawie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach na przełaj. W zawodach wzięło udział czworo zawodników MKS Bolesłavia: Katarzyna Jankowska (2 000 m), Aleksandra Wołoszyn (3 000 m), Paulina Olszowy (3 000 m) i Wojciech Kowalski (wszyscy w kategorii junior młodszy). Awans do olimpiady, która 4 kwietnia odbędzie się w Zamościu, udało się wywalczyć dziewczętom. Wojciech Kowalski w czasie biegu zranił nogę i niestety odpadł z rywalizacji.

Przed biegami eliminacyjnymi do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach na przełaj. Grupa młodych średniodystansowców trenująca w barwach Bolesłavii wywalczyła 6 punktów. Punkty przyznawane są za zdobyte miejsca, wg systemu sportu młodzieżowego. W zawodach startowali: Beata Cieśla, Magdalena Jakóbczyk, Anna Twardowska i Michał Stańczyszyn.

(informacja MKS Boleslavia/MZ)