Wynagrodzenie prezydenta nie ulegnie zmianie

Wynagrodzenie prezydenta nie ulegnie zmianie
fot. b.org Dodatek specjalny został podwyższony, by zrekompensować znaczącą obniżkę trzynastej pensji
istotne.pl prezydent, uchwała, radni, pensja

O dziesięć procent radni podwyższyli miesięczny dodatek specjalny dla prezydenta. Od lipca Piotr Roman będzie otrzymywać dodatek w maksymalnej jego wysokości, 40 procent pensji zasadniczej i dodatku funkcyjnego.

Wczorajsza decyzja radnych oznacza, że prezydent będzie zarabiać co miesiąc 10 230,40 zł brutto. Prezydencka pensja składa się bowiem z następujących części: pensji zasadniczej – 4 880 zł, dodatku funkcyjnego – 1 800, wysługi lat – 878,40 zł oraz właśnie dodatku specjalnego – 2 672 zł.

Radni w uzasadnieniu uchwały o podwyższeniu dodatku piszą, że (...) argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest okoliczność, że wejście w życie z dniem 1 lipca 2004 artykułu 4 ustawy o zmianie ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej (...) pozbawia Prezydenta w bieżącym roku połowy tzw. trzynastki, co w znaczny sposób obniża ogólne wynagrodzenie za rok 2004. Zwiększenie dodatku specjalnego mieści się w dopuszczalnych granicach 40 procent i stanowi rekompensatę tego ubytku (...).

W miastach o podobnej wielkości do Bolesławca zarobki prezydentów kształtują się na poziomie powyżej 10 tys. złotych.