Bolesławiecki wiadukt znów nieoświetlony

Bolesławiecki wiadukt znów nieoświetlony
fot. B.org Prace nad iluminacją obiektu zakończyły się w sierpniu 2006 r. W tym roku rozpoczęła się renowacja wiaduktu. Na czas remontu oświetlenie zostało zdemontowane.
istotne.pl urząd miasta, wiadukt, pkp, iluminacja

We wrześniu 2006 r. napisaliśmy, że wiadukt kolejowy jest kolejnym zabytkiem, który został oświetlony. W kwietniu br. informowaliśmy, że w warszawskiej siedzibie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe podpisano kontrakt na modernizację obiektu. Na czas remontu iluminacja została zdjęta.

Prace modernizacyjne mają się zakończyć w grudniu 2009 r. Wtedy oświetlenie zostanie ponownie zamontowane. Jak ustaliliśmy, demontaż i składowanie iluminacji kosztować będą Gminę Miejską Bolesławiec ok. 45 tys. zł. Dlaczego oświetlenia nie zamontowano po renowacji wiaduktu? „PKP nie informowały o żadnych terminach określających ewentualny remont wiaduktu” napisała w mailu do redakcji Agnieszka Gergont, rzeczniczka bolesławieckiego magistratu. – „Zadanie zostało zrealizowane zgodnie z umową i założonym harmonogramem robót oraz wymogami PKP”.

„Nie mogliśmy informować dokładnie o terminie modernizacji” mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału PKP Polskie Linie Kolejowe. „Tak duże przedsięwzięcie jak modernizacja linii kolejowej ma swoje etapy. Kolejne zadania związane są z przetargami. Zdarzają się poślizgi” dodaje.

Wiadukt jeszcze piękniejszy?

Jak poinformowała Agnieszka Gergont, trwają negocjacje w sprawie zamontowania kolejnych projektorów. Jeśli zakończą się sukcesem, bolesławiecki wiadukt zostanie podświetlony również od frontu.

(informacja ii)