Hubert Bonin jest honorowym obywatelem miasta

Hubert Bonin jest honorowym obywatelem miasta
fot. Krzysztof Gwizdała Na środowej sesji Rada Miasta przyznała harcmistrzowi Hubertowi Boninowi honorowe obywatelstwo Bolesławca.
istotne.pl honorowy obywatel, hubert, bonin

Wniosek bolesławieckiego Związku Harcerstwa Polskiego z prośbą o nadanie honorowego obywatelstwa Hubertowi Boninowi wpłynął do biura Rady 13 października. W uzupełnieniu wniosku przedstawiono publikację "Bolesławiecka Jedynka i jej drużynowy Hubert Bonin".

Hubert Bonin był jednym z pierwszych mieszkańców Bolesławca, który przyjechał wprost z zachodu, gdzie jako więzień obozu koncentracyjnego Stuthoff był ewakuowany barkami morską drogą śmierci. Brał udział w odbudowie powojennego miasta. Założył pierwszą drogerię w Bolesławcu oraz był twórcą harcerstwa polskiego w naszym powiecie. Wychował setki obywateli miasta i kraju. Dla swoich byłych podopiecznych jak i współczesnej młodzieży jest bezdyskusyjnym autorytetem.

W gronie honorowych obywateli Bolesławca są: ks. dziekan Władysław Rączka, ks. dziekan Edward Bober, Adam Wacław Kowalski, Ryszard Tomczyk oraz były burmistrz Siegburga Rolf Krieger.